Ev Yapımı Cilt Bakım Maskesi Tarifleri

Cilt bakımına hepimiz önem veriyor, kimilerimiz bunu kozmetik ürünlerle yaparken, kimilerimiz de doğal olandan yararlanmaya çalışıyoruz. Kozmetik ürünlerin fiyatı ucuz olanları kalitesiz; kaliteli olanlarının ise pahalı olduğunu hepimiz biliyoruz. Ancak ev yapımı cilt maskesi hazırlamak hem çok masrafsız, hem de evde bulunan malzemelerle hazırlanacağı için oldukça pratik. O halde bizim, ev yapımı cilt maskesi tariflerini zaman kaybetmeden öğrenmemiz lazım.

Ev Yapımı Cilt Bakım Maskesi Tarifleri

■ Portakal Maskesi: Mevsimin kış olması ve portakalın da kış meyvesi olması dolayısı ile portakal maskesi rahatlıkla uygulanabilecek, antioksidan deposu bir tarif.Cildi yaşlanma etkilerine karşı koruyup kusursuzlaştırıyor ve parlatıyor.
* 2 çorba kaşığı jelatin tozu
* 4 çorba kaşığı portakal suyu
Küçük bir cezvenin içerisine malzemeleri alın ve sonrasında kısık ateşte karıştırarak jelatin tozunun erimesini sağlayın. Ardından ocağın altını kapatın ve portakal maskesinin soğumasını bekleyin. Sonrasında kullanıma hazır olacaktır, cildinize haftada bir sefer uygulayabilirsiniz.

■ Yumurta Maskesi: Bildiğimiz gibi siyah noktalardan kurtulmak için soyulan maske kullanmamız gerekiyor. Yumurta beyazı da yapışkanlık özelliğine sahip olduğu için soyulan maske işlevini yerine getirebiliyor. Gözenekleri küçülten, cildi sıkılaştıran yumurta maskesi, ölü deriden arındırdığı cildi temizliyor ve kirlerinden arındırıyor. Daha genç bir cilt görünümü için uygulayabileceğiniz ev yapımı cilt maskesinin malzemeleri şu şekilde:
* 1 tane peçete
* 1 yumurtanın beyazı
Yumurta maskesinin malzemeleri sadece yumurta beyazından oluşuyor; bu nedenle pasta yaparken bile hazırlayabileceğiniz kadar pratik. Önce bir tane yumurtanın beyazını çok iyi şekilde çırpın. Ardından cildinize uygulayın. Üzerine peçete parçaları yapıştırıp, onun üzerine yeniden yumurta maskesini sürün. Sonrasında bırakın kurusun. Ve hafifçe soyup, yüzünüzü ılık su ile durulayın. Haftada en çok iki sefer bu uygulamayı gerçekleştirebilirsiniz.

■ Kömür Maskesi: Toksin, kir ve sebumu aktif kömür maskesi ile cildinizden arındırabilir; gözenekleri küçültebilirsiniz. Cilt kusurlarını onarabileceğiniz kömür maskesi yapışkan özelliğe sahip olduğu için siyah noktalarınızdan arınacak, cildinize parlaklık kazandıracaktır Aktif kömürün yapışkan özelliğinin de olması dolayısı ile jelatin tozuna gerek bulunmamaktadır. İşte kullanmanız gereken malzemelerin listesi:
* 1 çorba kaşığı su
* 1 çay kaşığı aktif kömür tozuaktif kömür tozu
Haftada iki kere, malzemeleri birbirinize karıştırıp sonrasında cildinize uygulayın ve kurumasını bekleyin. Ardından da soyun ve kömür maskesini haftada iki kere uygulayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası