Et Benlerinden Nasıl Kurtulurum?

Et benleri, hiç birimiz tarafından, vücutta gerçekleşmesi istenen bir oluşum değildir ve bununla birlikte, görüntü açısından kötü duran et benlerinin kontrol ettirilmesi de gerekir. Bunun nedeni, kanser oluşumunu haber veriyor olabilmesinden kaynaklanmaktadır. Et benlerinin eğer kanser sebebi ile ortaya çıkmadığı belirtilmiş ise ağrı ve kaşıntı hissi de yoksa, et benlerinden nasıl kurtulurum sorusunun yanıtlarını aramaya başlayabiliriz. Aslında deriye sadece, ince bir kol ile tutunan et benlerinden kurtulmak için fazla çaba harcamaya da gerek yoktur. Peki neler yapılabilir?

Et Benlerinden Nasıl Kurtulurum?

İleri yaşlardaki kişiler, ailesinde et benleri bulunanlar, fazla kilolu olanlar; ya da diyabet hastası bireyler et benlerine daha duyarlıdırlar. Gebelik de et benlerine zemin hazırlayabilir. Peki kanser ya da farklı bir riski haber vermediği uzman doktorlar tarafından belgelenmiş olan et benlerinden kurtulmak için neler yapabiliriz?

■ Diş ipi, et benlerinden kurtulmak için etkili yöntemlerden bir tanesidir. Yapmanız gereken ilk şey, et beninin etrafını steril etmek, sonrasında da diş ipi ile bu kısma düğüm atmaktır. Sonrasında benin üzerine yara bandı yapıştırın. Hem kan dolaşımını, hem de hava almasını önlediğiniz et beninizin, en geç iki hafta içerisinde düştüğünü görebileceksiniz.

■ Elma sirkesi de et benlerinden kurtulmak için etkili yöntemlerden bir diğeri olarak karşımıza çıkmaktadır. Yapmanız gereken: et beninizin üzerine elma sirkesini dökmek ve sonrasında da benin üzerini kapatıp hava almasını engelleyerek bir kaç saat beklemekten ibarettir. Ardından asitli etkisi dolayısı ile hücrelerin dağılmasını sağlayacak olan elma sirkesi, hem et beninden kurtulmanızı sağlayacak; hem de yeni oluşumları önleyecektir.

■ Sıvı iyotu kulak çubuğu yardımı ile et beninin üzerine kapatarak da ondan kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz. Ardından et beninin üzerini bant ile kapatıp hava almasını önleyin ve bu işlemi, et beni düşene kadar her gün uygulayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası