Elma Sirkesinin Cilde Faydaları Ve Elma Sirkesi İle Cilt Bakımı

elma sirkesinin cilde faydalarıBu yazımızda sizler için, elma sirkesinin cilde faydaları, ve elma sirkesinin cilt için faydalarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Elma sirkesi ile cilt bakımı yaparak, elma sirkesinin cilde faydalarından ne şekilde yarar sağlayabileceğinizi yazımız içerisinde bulabileceksiniz. O halde, size daha fazla zaman kaybettirmeden soralım: elma sirkesinin cilde faydaları, ve elma sirkesinin cilt için faydaları nelerdir? Elma sirkesi ile cilt bakımı nasıl yapılır?

Elma sirkesinin cilde faydaları arasında ilk olarak yaraların iyileşme süresini kısaltmasından söz etmek gerekmektedir. Yaralar sonrasında iltihaplanmanın oluşmasını önlemek de elma sirkesinin cilt için faydaları arasında yer almaktadır. Elma sirkesinin cilde faydaları arasında yer alan bir diğer unsur ise, ergenlikte meydana gelen sivilce oluşumunu önleme özelliği olarak belirtilmektedir. Elma sirkesinin cilt için faydaları arasında yer alan diğer bir etki ise, güneş yanıklarına karşı kolay tedavi etme özelliğidir. Bunun yanında, elma sirkesi ile cilt bakımı yapmak, cildin pek çok açıdan korunmasının da gündeme gelmesini olanaklı hale getirecektir. Elma sirkesinin cilde faydaları arasında, akne tedavisinin, ve cilt lekelerinin giderilmesinin de olanaklı olduğunu belirtmeyi unutmamamız gerekmektedir.
Peki elma sirkesinin cilt için faydalarından yararlanmak adına elma sirkesi ile cilt bakımı nasıl yapılır? Dilerseniz biraz da bundan söz edelim… Elma sirkesi ile cilt bakımı yapmak isteyenler için ilk olarak bir tonik tarifi verelim… Bunun için gerekli malzemeler şu şekildedir:
Bir yemek kaşığı gül suyu
Bir çay kaşığı ezilmiş gül yaprağı
Bir yemek kaşığı lavanta
Yarım çay kaşığı toz karanfil
Yarım fincan elma sirkesi
Elma sirkesi ile cilt bakımında bu toniği kullanmak için uygulamanız gereken yöntem şudur: ilk olarak tüm malzemeleri bir cam şişe içerisine almalı, ve karıştırmalısınız. Sonrasında ise kapağını kapatacağınız şişeyi, bir hafta bekletmeli, ve bu zaman zarfında sadece iki sefer çalkalamalısınız. Sonrasında gerektiği zamanlarda kullanmak için buzdolabında saklamanız gerekmektedir.
Elma sirkesi ile cilt bakımı yaparak, elma sirkesinin cilt için faydaları arasında yer alan güneş yanıklarından kurtulmak adına yapmanız gereken, banyo suyunu soğutmak, içerisine üç yemek kaşığı elma sirkesi ekleyerek, on dakika boyunca bu su ile banyo yapmak olacaktır.
Elma sirkesi ile akne tedavisi gerçekleştirmek için, elma sirkesini aynı ölçüde su ile karıştırıp, sonrasında da pamuk yardımı ile cildinize uygulayın. Bunun ardından da yüzünüzü su ile durulamanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası