Elleri Beyazlatmanın Yolları

Elleri Beyazlatmanın Yolları

Elleri beyazlatmanın yolları pek çok kişi tarafından araştırılmaktadır. Çünkü özellikle yaz aylarında, güneşin zararlı ışınları, sadece ellerde değil, ayaklarda; hatta yüzde dahi lekelenmelere neden olabilmektedir. Kimyasal maddeler ve çevre kirliliği de kararmalar için söz konusu diğer nedenler arasında yer almaktadır. Peki elleri beyazlatmak için ne yapılır? Elleri beyazlatmak için doğal yöntemleri sizlerle burada detaylı olarak paylaşacağız.

Elleri Beyazlatmak İçin Ne Yapılır?

■ Sütlü Safran Maskesi: Safranın cildi parlatıcı, sütün ise nemlendirici bir özelliği bulunmaktadır. Elleri beyazlatmak için doğal yöntemler arasında yer alan sütlü safran maskesini hazırlamak için malzemeleri eşit miktarda karıştırmak gerekir. Sonrasında ise yapmanız gereken tek şey hazırlamış olduğunuz maskeyi ellerinize uygulamaktan ibarettir. Bu yöntem yüz yıllardan bu yana, ölü deriden cildi arındırarak, daha parlak, nemli ve yumuşak göstermek için kullanılmaktadır.

■ Şekerli Ve Kahveli Hindistan Cevizi Yağı Maskesi: Cildinizi kirden ve koyu renk lekelerden arındıran şekere eşit miktarda kahve karıştırarak parlak bir cilde sahip olabilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz bu karışımı nemlendirmek için içerisine yeterli miktarda Hindistan cevizi yağı ilave edebilir ve böylece beyazlamasını istediğiniz cildinizi besleyebilirsiniz. Şekerli ve kahveli Hindistan cevizi yağı maskesini haftada bir sefer uygulayarak, elleri beyazlatmak için ne yapılır sorusunun yanıtını kısa zaman içerisinde almış olursunuz.

■ Ballı Limon Suyu Maskesi: Elleri beyazlatmanın doğal yollarından bir diğeri de ballı limon suyu maskesidir. Limon suyunun, cildi yağlardan arındıran ve parlatan bir etkisi bulunmaktadır. Balın ise cildi yumuşatarak parlatması durumu söz konusudur. Bu iki malzemeyi karıştırıp merhem kıvamına getirmeniz halinde cildinizin istediğiniz beyazlığa sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

■ Domates: Elleri beyazlatmak için doğal yöntemler kullanma hedefinde iseniz yapmanız gereken tek şey domatesi ellerinize uygulamak olabilir. Cildinizi hem parlatan; hem de istediğiniz canlılığa tek başına kavuşturabilecek içeriğe sahip olan domatesi masaj yaparak ellerinize uygulayıp, sonrasında bir süre beklemeniz yeterli olacaktır.

■ Aloe Vera Jeli: Cildin daha parlak ve güzel görünmesini sağlayan aloe vera jeli kir, kararma ve yağlanmanın cilt yüzeyinden uzaklaşmasını sağlayan önemli etkilere sahiptir. Pek çok kişi kendi evinde, kendi aloe vera bitkisini yetiştirir durumdadır. Bu bitkiden her gün bir yaprak kopartıp, içerisinde bulunan jeli akıtarak ellerinize uygulayabilir ve istediğiniz beyazlığa sahip olabilirsiniz.

■ Yoğurt: Antioksidan, antibakteriyel ve cilt sıkılaştırıcı etkileri bulunan yoğurt cilt beyazlatmanın doğal yöntemleri arasında da yer almaktadır. Bu etkilerden yararlanmak için yapmanız gereken tek şey banyo yapmadan önce cildinize yoğurt uygulamaktan ibarettir. Sonrasında alacağınız sonuçlara siz bile şaşırırsınız.

■ Sodyum BiKarbonat: Cilt yapısındaki bozulmaları gidererek cildi temizleme ve güzel görünmesine yardımcı olma gibi özelliklere sahip olan Sodyum BiKarbonat, peeling’den ovalamaya kadar pek çok yöntemle cilde uygulanabilme özelliğine sahip. Elleri beyazlatmanın yolları arasında da yer alması dolayısı ile bir miktar alıp, su ile karıştırarak cildinize uygulamanız yeterli. Ovalama işlemini bir kaç dakika yapmanız sonrasında sonucu zaten hemen göreceksiniz.

■ Patates Suyu: Patatesin, cilt yumuşatma, parlatma ve destekleme özellikleri bulunmaktadır. Elleri beyazlatmak için ne yapılır sorusunun yanıtları arasında yer alan patatesi cildinize uygulamak için yapmanız gereken işlem, patates dilimlerini ellerinize bastırıp bir müddet beklemekten ibarettir. Bir hafta boyunca her gün bu işlemi gerçekleştirdiğinizde göreceksiniz ki istediğiniz sonuca ulaşmak aslında oldukça kolay.

■ Zerdeçal: Elleri beyazlatmanın yolları arasında yer alan zerdeçal, sadece bunu yapmakla kalmaz, aynı zamanda cildinizin daha sıkı ve yumuşak görünmesini de olanaklı hale getirir. Tüm bu etkilerinden yararlanmak adına zerdeçalı bal ile karıştırarak macun kıvamına getirin ve sonrasında ellerinize uygulayın.

■ Ballı Sütlü Pirinç Unu Maskesi: Bu maskede yer alan pirinç ununun cildi parlatma özelliği bulunmaktadır. Elleri beyazlatmak için doğal yöntemler arasında kullanıldığında, süt ve bal ile karıştırılarak krem kıvamına getirilir. Sonrasında ellerinize düzenli olarak bu maskeyi uygulamanız halinde, yağından arınmış doğal bir parlatıcı ile karşı karşıya olduğunuzu görebilirsiniz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.