Elleri Beyazlatmak İçin Ne Yapılır?

Cilt rengini açan kremler her geçen gün, kadınlar tarafından daha da yaygın şekilde kullanılıyor. Belki de çoğumuz sanıyoruz ki, cilt rengini açan kremler, biz esmerken bizi beyaz tenli yapacak… Eğer böyle bir düşünceniz varsa hemen kurtulun; çünkü yanlış… Söz konusu kremler sadece fondöten gibi, cilt rengini eşitliyor; güneşin; ve diğer zararlı çevresel etkenlerin cide verdiği olumsuz etkileri, cilt kararmalarını ortadan kaldırıyor… Bu yazımızda sizlere, aynı amaca hizmet eden, elleri beyazlatmaya yönelik doğal önerilerden söz edeceğiz. Elleri beyazlatmak için ne yapılır diyorsanız, gelin zaman kaybetmeden, en doğal şekli ile, elleri beyazlatma yöntemlerini sizlere anlatalım…

Elleri Beyazlatmak İçin Ne Yapılır?

• Limon: İçeriğinde yüksek oranda bulundurduğu C vitamini sayesinde, cildi ölü deriden kurtarıp, yenilenmesini sağlayarak, sadece elleri beyazlatmaya yönelik değil, ayakları; hatta genital bölgeyi de beyazlatan bir meyve… Peki elleri beyazlatma yöntemleri arasında limon nasıl kullanılır? Bu sorunun yanıtlarını sizlere aktaracağız, ama öncesinde belirtelim: Yapmış olduğunuz uygulama tercihi hangi yöntem olursa olsun, sonrasında en az bir saat, ellerinizi güneşe maruz bırakmayın…

– Haftada bir kere, bir limonu ikiye bölüp yarısının üzerine şeker serpin; ve sonrasında ellerinizi, on dakika boyunca, şekerli limon ile ovun… Zaman içerisinde, limonun elleri beyazlatma etkisine şahit olacaksınız. Yapmış olduğunuz bu uygulama, bir nevi peeling niteliğinde…

– Günde iki kere uygulamanız gereken, farklı bir diğer yöntem ise şu şekilde: Yarım yemek kaşığı limon suyu ile, yarım yemek kaşığı balı karıştırın. Elde etmiş olduğunuz ballı limon suyu ile ellerinize 15 dakika masaj yapın. Zaman içerisinde alacağınız sonuçtan memnun kalacaksınız.

Ballı Zeytinyağı Maskesi

• Yoğurt: İçeriğinde Laktik Asit bulunduran yoğurt, bu sayede hem elleri beyazlatmaya, hem de cildin ışıltısının artmasına yardımcı olur. Nasıl kullanılacağına bakacak olursak:

– Günde 1 – 2 sefer uygulayabileceğiniz yöntemde, yoğurdu, ellerinizin kararmış olan bölgelerine uygulayın; bir kaç dakika masaj yapın; ve sonrasında ortalama 15 dakika bu şekilde bekleyin; ve durulayın. İşlemi düzenli olarak tekrar etmeniz gerektiğini de unutmayın.

– Her gece uyumadan önce yapmanız gereken bir diğer uygulama ise şu şekilde: Bir tatlı kaşığı gül suyu ile bir tatlı kaşığı yoğurdu iyice karıştırıp, sonrasında içerisine bir çay kaşığı da sebze gliserini ekleyin. Elde etmiş olduğunuz bu karışımı, ellerinize masaj yaparak, eliniz karışımı çekene kadar uygulayın. Sonra da sabaha kadar bu şekilde beklemesini sağlayın; ancak, etrafa bulaşmaması adına, ellerinize eldiven giymeyi deneyebilirsiniz. Sabah olduğunda ise ellerinizi soğuk su ile durulayın.

Güneş Lekeleri Nasıl Gider?

• Salatalık: Salatalık, içeriğinde bulundurduğu A vitamini ile, elleri beyazlatmaya yönelik olarak kullanılmaktadır. Peki ama bu kullanım nasıl gerçekleşir? Hemen gözden geçirelim:

– Günde en az iki kere, salatalık dilimleri ile, ellerinizi beş dakika ovalayın. Sonrasında da ortalama 15 dakika bekleyin ki, elleriniz, salatalık dilimlerinin suyunu çekebilsin. Sonrasında rahatlıkla durulama aşamasına geçebilirsiniz.

– Günde iki kere deneyebileceğiniz bir diğer yöntem ise, salatalık, ve limon suyunu karıştırmanızı önerir. Bu karışımı masaj yaparak ellerinize uygulamalı, sonrasında da ortalama 15 dakika beklemelisiniz. Ardından ellerinizi soğuk su ile durulayabilirsiniz.

– Günde iki kere uygulamanızın önerildiği bir diğer yöntem ise şu şekildedir: Yarım tane küçük salatalığı rendeleyin, ve içerisine bir çay kaşığı aloe vera jeli ilave edin. Sonrasında masaj yaparak ellerinize uygulayın; ve ardından da on dakika bekleyin. Ardından, karışımı elinizden peçete ile alın; ve sonrasında da soğuk su ile durulayın.

Siyah Noktalar Evde Nasıl Geçer?

• Aloe Vera: Cilt tonunu yenilemeyi başaran aloe vera, bronz tenin rengini açabildiği gibi, kararmaların da daha açık tonlara ulaşmasını sağlayabilir. Nasıl uygulayabileceğinizi size biraz sonra aktaracağımız aloe verayı kullanmanızın hemen sonrasında, ellerinizin güneş görmesini engellemeniz ise önemli bir detay…

– Günde iki kere olmak kaydı ile, her seferinde beş dakika ellerinizi ovun. Sonrasında yarım saat bekleyin. Ardından da ellerinizi ılık su ile durulayın.

– Günde iki kere uygulamanızın önerildiği diğer yöntem ise, badem yağının içerisine iki yemek kaşığı aloe vera jeli eklemek; ve sonrasında elde edilen bu karışım ile elleri ovmaktır. Ortalama yirmi dakika, cildinizin bu karışımı emmesini bekleyip, ardından da durulamanız gerektiğini unutmamalısınız.

Sırtımdaki Sivilcelerden Nasıl Kurtulurum?

• Portakal Kabuğu: İçeriğindeki C vitamini ile cildi parlatan, ve doğal tonuna dönüştüren portakal kabuğu, kış aylarında da kolay bulunabilir niteliktedir. Kullanım şekillerine gelince:

– Haftada en az bir kere, iki yemek kaşığı portakal kabuğunun içerisine yoğurt karıştırın; ve elde ettiğiniz bu karışımı, ovmak sureti ile ellerinize uygulayın. Sonrasında da ortalama yirmi dakika bekleyin. Ve ardından parmağınızı ıslatıp, elinizdeki bu yapışkan karışımı temizleyin, sonrasında da ellerinizi durulayın.

– Haftada iki kere uygulamanız gereken bir diğer yöntem ise şu şekildedir: Gül suyu ile, iki yemek kaşığı portakal kabuğu tozunu karıştırın; ve sonra da içerisine bal; ve bir çay kaşığı toz zerdeçal ilave edin. Ellerinize, hazırlamış olduğunuz bu karışımı uygulayıp, sonra da ortalama yirmi dakika bekleyin. Parmağınızı ıslatıp, bu yapışkan formdaki karışımı elinizden çıkartın; ve sonra da ellerinizi durulayın.

Cildi Gençleştiren Maske

• Domates: Cildi ölü deriden arındırarak yenileyen domatesin, güneşin zararlı ışınlarına karşı koruma etkisi de bulunmakla birlikte, tüm bunlara ek, elleri beyazlatma özelliği de bulunmaktadır. Peki bu çok fonksiyonlu sebzeyi, elleri beyazlatma yöntemleri arasında nasıl kullanabilirsiniz?

– Günde bir kere, duşa girmeden önce yapılması gereken uygulamada, ellerinizi bir domates parçası ile üç dakika kadar ovun; ve sonrasında domatesin elinizde kurumasını bekleyin. Kuruyan domatesi elinizden su yardımı ile durulayarak çıkartabilirsiniz.

– Günde bir kere, duş öncesinde uygulamanızın önerildiği bir diğer yöntem ise şu şekildedir: Domates suyunu ayran ile karıştırın; ve kararmış olan ellerinize bir pamuk yardımı ile uygulayın. Ortalama bir saat bekleyin; ve sonrasında duruladığınız ellerinizle, duşunuzu rahatlıkla alabilirsiniz.

– Günde 1 – 2 kere uygulamanız gereken bir diğer yöntem için, bir yemek kaşığı limon suyu ile, bir yemek kaşığı domates suyunu karıştırmanız yeterli olacaktır. Sonrasında ellerinize uygulayıp, ortalama 15 dakika bekleyin, ve ardından da ellerinizi durulayın.

Buzun Cilde Faydaları Nelerdir?

• Zerdeçal: Gerek cilt kararması, gerek solgunluğunu gideren zerdeçal, pek çok hastalık için de altın niteliğindedir. Kullanım şekillerine gelince:

– Günde 1 – 2 kere, soğuk süt ile iki çay kaşığı toz zerdeçalı karıştırıp, yapışkan kıvamda bir karışım elde edin. Bu karışımı ellerinize ovalayarak uygulayıp, sonrasında yirmi dakika kadar bekleyin, ve ardından da ılık su ile durulayın.

– Haftada üç kere, zerdeçal tozu ile zeytinyağını karıştırıp, yapışkan hale geldiğinde ise ellerinize uygulayın; ve bu şekilde ortalama on dakika bekleyin. Sonrasında ellerinizi durulayıp, sabunlayarak yağından kurtulabilirsiniz.

– Haftada bir kere uygulamanız gereken, elleri beyazlatma yöntemlerinden bir diğeri ise şu şekilde: İki çay kaşığı limon suyunun üzerine dört çay kaşığı un, ve bir çay kaşığı toz zerdeçal karıştırın. İsterseniz biraz gül suyu da ilave edebileceğiniz bu karışımı ellerinize uygulayıp, ortalama 25 dakika bekleyin. Maske elinizde kuruyacaktır. Öncelikle elinizdeki bu maskeyi çıkartıp, sonrasında da ılık su ile ellerinizi durulayın.

Evde Sivilce Geçirme Yöntemleri

• Sandal Ağacı: Güneş lekeleri, kahverengi lekeler; ve kararmaların giderilmesi için kullanılan sandal ağacını şu iki yöntemden birini tercih ederek ellerinize uygulayabilirsiniz:

– Her gün bir kere, yarım limon suyu ile bir yemek kaşığı sandal ağacı tozunu karıştırın; ve bu karışımı ellerinize ovalayarak uygulayın. Eğer karışımın kıvamı koyu ise, içerisine biraz gül suyu da ilave edebilirsiniz. Karışım elinizde kuruduğunda, çıkartıp, sonrasında da ellerinizi soğık su ile durulayabilirsiniz.

– Haftada iki kere uygulamanız gereken diğer yöntemde ise, bir yemek kaşığı sandal ağacı tozunun içerisine badem tozu karıştırın. İçerisine ister su, isterseniz de gül suyu ekleyerek, karışımın yapışkan kıvama gelmesini sağlayabilirsiniz. Sonrasında bu karışımı ellerinize uygulayın; ve kurumasını beklşeyip, sonra da ılık su ile durulayın.

Bitkisel Yağların Cilde Faydaları

• Papaya: A, C, E vitaminleri ile birlikte, cilt yenileyici enzimleri içerisinde bulunduran papaya, elleri beyazlatma yöntemleri arasında oldukça etkili bir meyvedir. Bu amaçla kullanılabilecek tek bir yöntem vardır:

– Kalın şekilde doğramış olduğunuz papayayı blender içerisine koyun. Üzerine bir yemek kaşığı bal; ve bir çay kaşığı da limon suyu ilave edin. Karıştırdığınız bu malzemelerin yumuşak; ama yapışkan bir kıvam almasını sağlayın. Ve sonrasında ellerinize uygulayıp, ortalama 25 dakika bu şekilde bekletin. Sürenin sonunda ellerinizi durulayabilir; ve bu uygulamayı haftada 2 – 3 kere gerçekleştirebilirsiniz.

• Pirinç: İçeriğinde bulundurduğu asit ile, hem cildi güneşe karşı koruyan; hem de elleri beyazlatmaya yarayan pirinç suyundan da, pirinç unundan da bu anlamda yararlanabilirsiniz. Yöntemler ise şu şekildedir:

– Haftada 2 – 3 kere, bir bardak çiğ pirinci havanda döverek toz haline getirin. Sonrasında içerisine biraz zerdeçal tozu; ve süt ilave edip, yapışkan bir karışım hazırlayın. Bu karışımı ellerinize sürüp ortalama yarım saat bekleyin. Sonra da maskeyi ellerinizden çıkartıp, ellerinizi ılık su ile durulayın.

Kırışıklık Giderici Krem Nasıl Yapılır?

– Günde bir kere, ıslatmış olduğunuz pirinci süzerken elde ettiğiniz suyun içerisine ellerinizi sokun; ve on dakika bekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası