Elleri Beyazlatmak İçin Ne Yapılır?

Elleri Beyazlatmak İçin Ne Yapılır?

Elleri beyazlatma yöntemleri pek çok kişi tarafından son zamanlarda çok sık araştırılıyor. Biz de bu nedenle ilerleyen bölümlerde sizlere, elleri beyazlatmak için ne yapılır sorusunun yanıtları hakkında bilgiler aktaracağız. Ancak, elleri beyazlatma dedik diye aklınıza, ellerinizin esmer tenden beyaz tene dönüşeceği gibi bir durum gelmesin; çünkü öyle bir dünya yok. Elleri beyazlatmaya yönelik yapacağınız her şey, tıpkı bir fondöten görevi görerek, cilt renginizin eşitlenmesini olanaklı hale getirir. Cildinize güneşin zararlı ışınlarının vermiş olduğu zararları ya da sonradan ortaya çıkan diğer problemleri giderir. Ancak bunların haricinde, elleri beyazlatma yöntemlerinden, siyahı beyaz yapma mucizesini beklememelisiniz. Peki elleri beyazlatmak için ne yapılır?

Elleri Beyazlatmak İçin Ne Yapılır?

• Limon: İçeriğinde yüksek oranda bulundurduğu C vitamini sayesinde, cildi ölü deriden kurtarıp, yenilenmesini sağlayarak, sadece elleri beyazlatmaya yönelik değil, ayakları; hatta genital bölgeyi de beyazlatmak için kullanılan bir meyve… Peki elleri beyazlatma yöntemleri arasında limon nasıl kullanılır? Bu sorunun yanıtlarını sizlere aktaracağız, ama öncesinde belirtelim: Yapmış olduğunuz uygulama tercihi hangi yöntem olursa olsun, sonrasında en az bir saat, ellerinizi güneşe maruz bırakmayın…

– Haftada bir kere, bir limonu ikiye bölüp yarısının üzerine şeker serpin ve sonrasında ellerinizi, on dakika boyunca, şekerli limon ile ovun… Zaman içerisinde, limonun elleri beyazlatma etkisine şahit olacaksınız. Yapmış olduğunuz bu uygulama, bir nevi peeling niteliğinde…

– Günde iki kere uygulamanız gereken, farklı bir diğer yöntem ise şu şekilde: Yarım yemek kaşığı limon suyu ile yarım yemek kaşığı balı karıştırın. Elde etmiş olduğunuz ballı limon suyu ile ellerinize 15 dakika masaj yapın. Zaman içerisinde alacağınız sonuçtan memnun kalacaksınız.

• Yoğurt: İçeriğinde Laktik Asit bulunduran yoğurt, bu sayede hem elleri beyazlatmaya, hem de cildin ışıltısının artmasına yardımcı olur. Nasıl kullanılacağına bakacak olursak:

– Günde 1 – 2 sefer uygulayabileceğiniz yöntemde, yoğurdu, ellerinizin kararmış olan bölgelerine uygulayın; bir kaç dakika masaj yapın ve sonrasında ortalama 15 dakika bu şekilde bekleyin ve durulayın. İşlemi düzenli olarak tekrar etmeniz gerektiğini de unutmayın.

– Her gece uyumadan önce yapmanız gereken bir diğer uygulama ise şu şekilde: Bir tatlı kaşığı gül suyu ile bir tatlı kaşığı yoğurdu iyice karıştırıp, sonrasında içerisine bir çay kaşığı da sebze gliserini ekleyin. Elde etmiş olduğunuz bu karışımı, ellerinize masaj yaparak, eliniz karışımı çekene kadar uygulayın. Sonra da sabaha kadar bu şekilde beklemesini sağlayın; ancak, etrafa bulaşmaması adına, ellerinize eldiven giymeyi deneyebilirsiniz. Sabah olduğunda ise ellerinizi soğuk su ile durulayın.

• Salatalık: Salatalık, içeriğinde bulundurduğu A vitamini ile elleri beyazlatmaya yönelik olarak kullanılmaktadır. Peki ama bu kullanım nasıl gerçekleşir? Hemen gözden geçirelim:

– Günde en az iki kere, salatalık dilimleri ile ellerinizi beş dakika ovalayın. Sonrasında da ortalama 15 dakika bekleyin ki, elleriniz, salatalık dilimlerinin suyunu çekebilsin. Sonrasında rahatlıkla durulama aşamasına geçebilirsiniz.

– Günde iki kere deneyebileceğiniz bir diğer yöntem ise salatalık ve limon suyunu karıştırmanızı önerir. Bu karışımı masaj yaparak ellerinize uygulamalı, sonrasında da ortalama 15 dakika beklemelisiniz. Ardından ellerinizi soğuk su ile durulayabilirsiniz.

– Günde iki kere uygulamanızın önerildiği bir diğer yöntem ise şu şekildedir: Yarım tane küçük salatalığı rendeleyin ve içerisine bir çay kaşığı aloe vera jeli ilave edin. Sonrasında masaj yaparak ellerinize uygulayın ve ardından da on dakika bekleyin. Ardından, karışımı elinizden peçete ile alın ve sonrasında da soğuk su ile durulayın.

• Aloe Vera: Cilt tonunu yenilemeyi başaran aloe vera, bronz tenin rengini açabildiği gibi, kararmaların da daha açık tonlara ulaşmasını sağlayabilir. Nasıl uygulayabileceğinizi size biraz sonra aktaracağımız aloe verayı kullanmanızın hemen sonrasında, ellerinizin güneş görmesini engellemeniz ise önemli bir detay…

– Günde iki kere olmak kaydı ile her seferinde beş dakika ellerinizi ovun. Sonrasında yarım saat bekleyin. Ardından da ellerinizi ılık su ile durulayın.

– Günde iki kere uygulamanızın önerildiği diğer yöntem ise badem yağının içerisine iki yemek kaşığı aloe vera jeli eklemek ve sonrasında elde edilen bu karışım ile elleri ovmaktır. Ortalama yirmi dakika, cildinizin bu karışımı emmesini bekleyip, ardından da durulamanız gerektiğini unutmamalısınız.

• Portakal Kabuğu: İçeriğindeki C vitamini ile cildi parlatan ve doğal tonuna dönüştüren portakal kabuğu, kış aylarında da kolay bulunabilir niteliktedir. Kullanım şekillerine gelince:

– Haftada en az bir kere, iki yemek kaşığı portakal kabuğunun içerisine yoğurt karıştırın ve elde ettiğiniz bu karışımı, ovmak sureti ile ellerinize uygulayın. Sonrasında da ortalama yirmi dakika bekleyin. Ve ardından parmağınızı ıslatıp, elinizdeki bu yapışkan karışımı temizleyin, sonrasında da ellerinizi durulayın.

– Haftada iki kere uygulamanız gereken bir diğer yöntem ise şu şekildedir: Gül suyu ile iki yemek kaşığı portakal kabuğu tozunu karıştırın ve sonra da içerisine bal ve bir çay kaşığı toz zerdeçal ilave edin. Ellerinize, hazırlamış olduğunuz bu karışımı uygulayıp, sonra da ortalama yirmi dakika bekleyin. Parmağınızı ıslatıp, bu yapışkan formdaki karışımı elinizden çıkartın ve sonra da ellerinizi durulayın.

• Domates: Cildi ölü deriden arındırarak yenileyen domatesin, güneşin zararlı ışınlarına karşı koruma etkisi de bulunmakla birlikte, tüm bunlara ek, elleri beyazlatma özelliği de bulunmaktadır. Peki bu çok fonksiyonlu sebzeyi, elleri beyazlatma yöntemleri arasında nasıl kullanabilirsiniz?

– Günde bir kere, duşa girmeden önce yapılması gereken uygulamada, ellerinizi bir domates parçası ile üç dakika kadar ovun ve sonrasında domatesin elinizde kurumasını bekleyin. Kuruyan domatesi elinizden su yardımı ile durulayarak çıkartabilirsiniz.

– Günde bir kere, duş öncesinde uygulamanızın önerildiği bir diğer yöntem ise şu şekildedir: Domates suyunu ayran ile karıştırın ve kararmış olan ellerinize bir pamuk yardımı ile uygulayın. Ortalama bir saat bekleyin ve sonrasında duruladığınız ellerinizle, duşunuzu rahatlıkla alabilirsiniz.

– Günde 1 – 2 kere uygulamanız gereken bir diğer yöntem için, bir yemek kaşığı limon suyu ile bir yemek kaşığı domates suyunu karıştırmanız yeterli olacaktır. Sonrasında ellerinize uygulayıp, ortalama 15 dakika bekleyin ve ardından da ellerinizi durulayın.

• Zerdeçal: Gerek cilt kararması, gerek solgunluğunu gideren zerdeçal, pek çok hastalık için de altın niteliğindedir. Kullanım şekillerine gelince:

– Günde 1 – 2 kere, soğuk süt ile iki çay kaşığı toz zerdeçalı karıştırıp, yapışkan kıvamda bir karışım elde edin. Bu karışımı ellerinize ovalayarak uygulayıp, sonrasında yirmi dakika kadar bekleyin ve ardından da ılık su ile durulayın.

– Haftada üç kere, zerdeçal tozu ile zeytinyağını karıştırıp, yapışkan hale geldiğinde ise ellerinize uygulayın ve bu şekilde ortalama on dakika bekleyin. Sonrasında ellerinizi durulayıp, sabunlayarak yağından kurtulabilirsiniz.

– Haftada bir kere uygulamanız gereken, elleri beyazlatma yöntemlerinden bir diğeri ise şu şekilde: İki çay kaşığı limon suyunun üzerine dört çay kaşığı un ve bir çay kaşığı toz zerdeçal karıştırın. İsterseniz biraz gül suyu da ilave edebileceğiniz bu karışımı ellerinize uygulayıp, ortalama 25 dakika bekleyin. Maske elinizde kuruyacaktır. Öncelikle elinizdeki bu maskeyi çıkartıp, sonrasında da ılık su ile ellerinizi durulayın.

• Sandal Ağacı: Güneş lekeleri, kahverengi lekeler ve kararmaların giderilmesi için kullanılan sandal ağacını şu iki yöntemden birini tercih ederek ellerinize uygulayabilirsiniz:

– Her gün bir kere, yarım limon suyu ile bir yemek kaşığı sandal ağacı tozunu karıştırın ve bu karışımı ellerinize ovalayarak uygulayın. Eğer karışımın kıvamı koyu ise içerisine biraz gül suyu da ilave edebilirsiniz. Karışım elinizde kuruduğunda, çıkartıp, sonrasında da ellerinizi soğık su ile durulayabilirsiniz.

– Haftada iki kere uygulamanız gereken diğer yöntemde ise bir yemek kaşığı sandal ağacı tozunun içerisine badem tozu karıştırın. İçerisine ister su, isterseniz de gül suyu ekleyerek, karışımın yapışkan kıvama gelmesini sağlayabilirsiniz. Sonrasında bu karışımı ellerinize uygulayın ve kurumasını beklşeyip, sonra da ılık su ile durulayın.

• Papaya: A, C, E vitaminleri ile birlikte, cilt yenileyici enzimleri içerisinde bulunduran papaya, elleri beyazlatma yöntemleri arasında oldukça etkili bir meyvedir. Bu amaçla kullanılabilecek tek bir yöntem vardır:

– Kalın şekilde doğramış olduğunuz papayayı blender içerisine koyun. Üzerine bir yemek kaşığı bal ve bir çay kaşığı da limon suyu ilave edin. Karıştırdığınız bu malzemelerin yumuşak; ama yapışkan bir kıvam almasını sağlayın. Ve sonrasında ellerinize uygulayıp, ortalama 25 dakika bu şekilde bekletin. Sürenin sonunda ellerinizi durulayabilir ve bu uygulamayı haftada 2 – 3 kere gerçekleştirebilirsiniz.

• Pirinç: İçeriğinde bulundurduğu asit ile hem cildi güneşe karşı koruyan; hem de elleri beyazlatmaya yarayan pirinç suyundan da, pirinç unundan da bu anlamda yararlanabilirsiniz. Yöntemler ise şu şekildedir:

– Haftada 2 – 3 kere, bir bardak çiğ pirinci havanda döverek toz haline getirin. Sonrasında içerisine biraz zerdeçal tozu ve süt ilave edip, yapışkan bir karışım hazırlayın. Bu karışımı ellerinize sürüp ortalama yarım saat bekleyin. Sonra da maskeyi ellerinizden çıkartıp, ellerinizi ılık su ile durulayın.

– Günde bir kere, ıslatmış olduğunuz pirinci süzerken elde ettiğiniz suyun içerisine ellerinizi sokun ve on dakika bekleyin.

Elleri beyazlatmak için ne yapılır sorusunun yanıtı olarak vermiş olduğumuz tüm önerileri, cildinizde diğer bölgelere de uygulayabilirsiniz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.