El Kremi Nasıl Yapılır? El Kreminin Faydaları Nelerdir?

Soğuk havalar kendini bize iyiden iyiye hissettirmeye başlar iken, yaz aylarında yapılması gereken cilt bakımının, kış aylarında da mutlaka uygulanması gerektiği bilinmelidir. El bakımı, kış aylarında uygulanması gereken cilt bakımında önem verilmesi gereken bir konu niteliğindedir. El bakımının kış aylarında uygulanmasının nedeni, ellerin kuruması, ve çatlamasından kaynaklanmaktadır; yani el kremi ne işe yarar sorusunun yanıtları arasında yer alan el kreminin faydaları arasında, ellerdeki kuruma; ve çatlamanın giderilmesinden söz etmek gerekmektedir.

El kremi ne işe yarar sorusunun yanıtları arasında yer alan el kreminin faydaları arasında, yaz aylarında da güneşin zararlı etkilerinden korunmanın yer aldığını belirtmemiz gerekmektedir. El kremi ne işe yarar diyenler, el kreminin faydaları arasında yer alan bu etkiler sayesinde, ellerinin yaşlanmasını geciktirebilirler; çünkü el bakımı yapılmadığı takdirde, insanların yaşlarını en çok ortaya çıkarak şeylerden bir tanesi ellerdir.
El kremi ne işe yarar sorusunun yanıtlarını verip, el kreminin faydalarından söz ettikten sonra, el kremi nasıl yapılır sorusunun yanıtını da vermemiz gerekmektedir. El kremi nasıl yapılır sorusunun yanıtlarını bilmeniz halinde, el bakımı gerçekleştirmek için, kendi el kreminizi kendiniz doğal olarak hazırlayabilirsiniz. O halde, el kremi nasıl yapılır sorusunun yanıtı öncesinde, el kremi yapmak için gerekli malzemelere göz atalım:
El kremi yapmak için gerekli malzemeler:
8 gram ispermeçet mumu
8 gram beyaz balmumu
120 gram bal
15 gram badem yağı
El bakımı yapmak için el kreminde kullanmanız üzere belirtmiş olduğumuz bu malzemeleri temin ettikten sonra, el kremi nasıl yapılır sorusunun yanıtlarına bakabilirsiniz: Bir tencerenin içerisine kaynamış su koyun, ve bu kaynamış suyun içerisine de bir cam kap yerleştirin. Yerleştirmiş olduğunuz bu cam kap içerisinde ispermeçet mumu; ve balmumunu eritin; daha sonra cam kabı kaynamakta olan suyun içerisinden alın; ve ispermeçet mumu; ve bal mumunun içerisine, badem yağı ile birlikte balı ilave edin. Tüm malzemelerin karışmasının sonrasında soğumasını bekleyin. Ve işte artık el kremi hazır. Gönlünüzce kullanabilir, el kremi ne işe yarar sorusunun yanıtları arasında yer alan el kreminin faydalarından yararlanarak el bakımını gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası