Egzama Evde Nasıl Tedavi Edilir? Doğal Egzama Tedavisi Hakkında Bilgiler

Bu yazımızda sizlere, egzama evde nasıl tedavi edilir sorusunun yanıtları arasında yer alan evde egzama tedavisi, ve doğal egzama tedavisi ile ilgili bilgilerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de egzama evde nasıl tedavi edilir diyor, ve evde egzama tedavisi, ve doğal egzama tedavisi hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını sizler için gerçekleştirmeye başlayalım:


Her şeyin öncesinde sıcaklık değişimlerinin ani olarak gerçekleşmesinin önlenmesi gerekmektedir. Diyelim ki sıcak tutan bir yorgan altında uyuyorsunuz. Gece su içmek isteği ile kalkıp soğuk ortama geçtiğiniz anda ısı değişimine maruz kalır, ve egzamanın istenmeyen etkileri ile karşı karşıya kalırsınız. Bunun yanında, çok sıcak su ile duş almak, ya da sıcaklığı vücuda hapseden, hava almayan kıyafetler kullanmak da, egzamanın istenmeyen olumsuz etkilerini gündeme getiren şeyler olarak bilinmektedir.
Cildin kuruması da egzamanın olumsuz etkilerini gündeme getiriyor. Bu nedenle, nem, egzamanın sevdiği bir araç olarak karşımıza çıkıyor. Bulunulan nem ortamının %50’den fazla olması, egzama problemi ile karşı karşıya olan kişilerin tercih etmeleri gereken bir durum olmalı.
Sık sık duş almak da, evde egzama tedavisinin olumlu sonuçları arasında yer alacaktır. Gün içerisinde en az iki sefer duş almayı kendiniz adına alışkanlık haline getirmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Böylelikle cilt, kaybettiği suyun alımını daha kolay gerçekleştirebilecektir. Banyonun en fazla beş dakika sonrasında ise, cilde nemlendirici sürmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Nemlendirici kullanımını alışkanlık haline getirerek, banyoyu beklememeniz dahi iyi olacaktır, ancak katkı maddesi az olan nemlendiricileri kullanmanız gerektiğini de unutmamalısınız.
Doğal egzama tedavisinde tüketilmemesi gereken besinler arasında, yer fıstığı, soya, ve balığın bulunduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Zaman zaman süt, ve yumurta da egzamaya neden olduğundan dolayı, bunun da gözlemlenmesi gerektiğini aklınızdan çıkartmayın.
Egzama evde nasıl tedavi edilir sorusunun yanıtları arasında yer alan bir diğer detay ise, ev tozlarının bulunulan ortamlardan uzaklaştırılmasının gerekliliği. Bunun yanında, ortamların sık sık havalandırılması gerektiği de unutulmamalı. Kedi, ya da kuş gibi evcil hayvanlardan uzak durulmalı, ve eşyalar da olabildiğince 60 derece, ya da daha sıcak su ile yıkanmalı. Genel olarak pamuklu giysiler kullanılmalı, ve kimyasallardan olabildiğince uzak durulmalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası