Doğal Sivilce Maskesi Önerileri

Sivilceler her zaman ergenlik dolayısı ile ortaya çıkmaz. Kocaman kadın olmuşken karşılaştığınız sivilceler sizi rahatsız edebilir, ama aslında bunların sizin hatanız sonucunda ortaya çıktığını düşünmezsiniz bile. Cilt bakımınıza yeterli özeni göstermiyor, makyajınızı gerektiği şekilde temizlemiyorsanız, sivilceler sizin için kaçınılmazdır. Bununla birlikte çok fazla çikolata tüketmek, yağlı beslenmek, kuruyemiş yemek de sivilcelerin ortaya çıkma nedenleri arasında yer almaktadır. Bazılarımız, hatalarımızı telafi etmek yerine, sivilceleri sıkmayı tercih edebiliriz ve bu durum sivilce izlerinin ortaya çıkmasına neden olur. Oysa ki cilt tipinize uygun olarak hazırlayacağınız bir doğal sivilce maskesini kullanmak, sizin için en uygun sivilce giderme yöntemi olacaktır. Peki sivilce maskesi nasıl yapılır? Sivilce maskesi nasıl hazırlanır? İşte için hazırladığımız doğal sivilce maskesi önerilerimiz

Sivilce Maskesi Nasıl Hazırlanır?
Sivilce Maskesi Nasıl Yapılır?

■ Yarım çay kaşığı tarçını, bir yemek kaşığı balın içerisine karıştırın. Hazırlamış olduğunuz karışımı, temiz ve kuru olan cildinize, dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulayın. Balın doğal bir antibiyotik olduğunu ve cildinizde bulunan açık gözeneklerin içerisindeki kiri temizlediğini unutmayın. Ballı tarçınlı doğal sivilce maskesini 15 dakika kadar cildinizde bekletmenin sonrasında ılık su ile durulayarak temizleyebilirsiniz.

■ Bir diğer doğal sivilce maskesi ise yumurta beyazı ile hazırlanır ve uygulanması oldukça pratik olan bu yöntem, aynı zamanda cildinizin sıkılaşmasını da olanaklı hale getirir. İki tane yumurtanın sarılarını ayırıp, beyazlarını çırpın ve temiz; aynı zamanda kuru olan cildinize uygulayın. Bu uygulamanıon sonrasında iki dakika bekleyin. Bu süreçte yumurta maskesi cildinizde kuruyacaktır. Ardından bir kat daha uygulayın ve 15 dakika bekleyin. Sonrasında cildinizi ılık su ile durularsanız, açık olan gözeneklerin içerisindeki kirler temizlenecek ve sivilcelerinizden kısa zaman içerisinde kurtulmuş olacaksınız.

■ Hepimizin bildiği kil maskesi ile hem sivilcelerinizden, hem de siyah noktalarınızdan kurtulabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey, aktarlarda toz halinde satılan kilden bir tatlı kaşığı almak ve içerisine bir çay kaşığı doğal elma sirkesi eklemektir. Malzemeleri birbiri ile karıştırıp krem kıvamına getirin ve temiz olan cildinize uygulayıp sadece beş dakika kurumasını bekleyin. Sonrasında ılık su ile cildinizi durulayabilirsiniz.

■ İki yemek kaşığı yulaf ezmesinin içerisine üç yemek kaşığı yoğurt ilave edin. Hazırlamış olduğunuz bu karışımın içerisine bir kaç damla zeytinyağı ve limon suyu da ilave edin. Temiz haldeki cildinize uygulayıp, ortalama on dakika bekletin Ve ardından cildinizi ılık su ile durulayın. Yulaf ezmesinin yumuşatıcı etkisi ve yoğurdun içeriğinde bulunan laktik asit, hazırlamış olduğunuz doğal sivilce maskesini etkili hale getirmektedir.

■ Zerdeçal ile nane çayını karıştırarak da bir sivilce maskesi elde edebilmeniz mümkün. Bunun için, iki yemek kaşığı nane çayı ile bir yemek kaşığı zerdeçalı karıştırın. Elde etmiş olduğunuz bu karışımı cildinize uygulayıp on dakika kurumasına izin verin. Sonrasında cildinizi ılık su ile durulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası