Dirsek Kuruluğuna Doğal Çözümler

Dirsekler kalın ete sahip, bunun nedeni hem yapılarından kaynaklanıyor, hem de dirseklerimizi masa gibi yerlere dayayıp başımızı da elimize yasladığımız zamanlardan… Bu durum dirsek kararmasına da neden oluyor. Ancak dirseklerim çok kuru diyen siz sevgili okurlarımız için bugün, dirsek kuruluğuna evde alınabilecek önlemlerden söz edeceğiz. Dirseklerim kuruyor diyorsanız, bakalım size ne gibi önerilerde bulunabiliriz.

Dirsek Kuruluğu Nasıl Giderilir?

■ Vazelin, hem dirseklerim kuruyor; hem de kaşınıyor diyenler için bulunmaz bir fırsat niteliğinde. Ham petrolden oluşan renksiz bir mineral maddeye sahip olan vazelin, dirseklerinizin hem yumuşaması; hem de nemlenmesine neden oluyor. Kullanımına gelince: Geceleri yatmadan önce, ilk işiniz ılık su ile dirseklerinizi yıkamak olsun. Sonra da kurutun ve fıstık büyüklüğünde vazelin alıp dirseklerinize masaj yaparak uygulayın. Bir kaç akşam aynı işlemi yaparsanız, sonucun mucizevi etkisini görebilirsiniz.

■ Hindistan cevizi yağı da içeriğinde E vitamini bulunduruyor. Ve bu vitamin, hem dirseklerim çok kuru diyenlerin; hem de dirsek kararması problemi yaşayanların imdadına yetişiyor. Peki Hindistan cevizi yağı bunun için nasıl kullanılır? Her gece uyumadan önce bir duş alın ve sonrasında, mikrodalgada ısıttığınız ya da benmari usulü erittiğiniz Hindistan cevizi yağını dirseklerinize masaj yaparak uygulayın. Hindistan cevizi yağı donmuş bir yağdır ve bu nedenle de erimesi ve rahat kullanımı adına kullanmadan önce mutlaka ısıtılması gerekir. Aynı işlemi badem yağı ya da zeytinyağı ile de yapabilirsiniz ve dirsek kuruluğunuz geçer; ama dirsek kararmasından Hindistan cevizi yağı ile kurtulabilirsiniz.

■ Balın doğal nemlendirici etkisini bilmeyenimiz yoktur. Eğer kurumuş olan dirseklerinize uygularsanız, derinlemesine etki gösterecek olan bal aynı zamanda içerisine nemi de hapsedecektir. Peki nasıl uygulanır? Günde iki sefer, organik olması kaydı ile balı dirseklerinize sürün ve yirmi dakika bekleyip sonrasında da ılık su ile durulayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası