Cilt Sağlığı İçin Ne Yenmeli? Cilt Güzelliği İçin Nasıl Beslenmeli?

cilt sağlığı için ne yenmeliBu yazımızda sizlere, cilt sağlığı için ne yemeli, cilt sağlığı için ne yenmeli, cilt güzelliği için nasıl beslenmeli… gibi soruların yanıtlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de, cilt sağlığı için ne yemeli, cilt sağlığı için ne yenmeli, cilt güzelliği için nasıl beslenmeli… şeklinde, farklı soruların yanıtlarını merak ediyorsanız, hiç zaman kaybetmeden bilgilerimizi sizlere aktarmaya başlayalım:

Çilek: Cilt sağlığı için ne yemeli diyenler arasında yer alıyorsanız, çilek tüketimine, içeriğindeki C vitamini dolayısı ile dikkat etmeniz gerekmektedir. Çilek tüketimi ile alacağınız C vitamini kolajen arttırımını olanaklı hale getirecek, ve bu sayede de cildiniz çok daha gergin bir hal alacaktır.
Pişmiş havuç: İçeriğinde çok fazla Beta-Karoten bulunduran pişmiş havuç sayesinde güneşin zararlı ışınları ile daha rahat savaşabilen cildin, cilt kuruluğu ile de daha kolay başa çıkabildiğini belirtmemiz gerekmektedir. Bu nedenle, cilt güzelliği için nasıl beslenmeli diyenlerin çiğ havuca oranla pişmiş havucu daha çok tercih etmeleri gerekmektedir.
Bitter çikolata: Kakao dolayısı ile cildin nemini arttıran bitter çikolata, cilt sağlığı için ne yenmeli diyenlere önerilmektedir. Bu sayede cildin daha esnek, ve sıkı olduğunun da belirtilmesi gerektiği unutulmamalıdır.
Kivi: Cilt güzelliği için nasıl beslenmeli diyenlerin yemeleri gereken besinlerden bir diğeri de kividir. Kivinin içeriğinde bol miktarda bulunan C vitamini, ve E vitamini sayesinde, UltraViyole ışınların olumsuz etkilerinden daha az etkilenen cilt, aynı zamanda daha nemli, ve geç kırışan bir özelliğe de sahip olmaktadır. Bir kaç hafta düzenli olarak gerçekleştirilen kivi kullanımı sayesinde, cilt parlak, ve bronz bir hal de alabilmektedir.
Yoğurt: Günde bir kase yoğurt tüketimi gerçekleştiren kişiler, cilt güzelliği için nasıl beslenmeli diyenlerin favori yiyecekleri arasında yer almalıdır. cilt sıkılığını arttıran yoğurt, aynı zamanda kırışıklıkların da daha az gündeme gelmesini olanaklı hale getirmektedir; ve yoğurt bu etkiyi, içeriğinde bulunan protein sayesinde gerçekleştirmektedir.
Biber: Cilt sağlığı için ne yenmeli diyen kişilerin tüketmeleri gereken biber sayesinde, göz çevresi daha az kırışık olmakta, ve güneşin zararlı etkilerinden de cilt daha az etkilenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası