Cilt Lekeleri Nasıl Önlenir?

Cilt Lekeleri Nasıl Önlenir?

Cilt lekeleri, özellikle açık tenli insanlarda önlenemez şekilde sık karşılaşılan bir problem niteliği taşır ve özellikle kendileri bu durumdan rahatsız olurlar. Denize girmeye korkar, ciltlerinde herhangi bir ürün kullanmaktan çekinir, yeri gelir evden dışarı çıkmak istemezler. Peki cilt lekeleri sadece açık tenlileri i rahatsız eder? Hayır. Cilt lekeleri daha çok açık tenlileri rahatsız eder. Peki cilt lekeleri nasıl önlenir? İşte cilt lekelerini önlemek için alabileceğiniz önlemler.

Cilt Lekeleri Nasıl Önlenir?

■ Sigaranın sağlığa olan zararlarını bilmeyen yok. Cilt lekelerini önlemek için de sigaradan uzak durmanız gerektiğini tahmin etmek aslında zor olmamalı. Ama güzelliğinize düşkünseniz, hem cilt lekelerini önlemek, hem de yıpranmasını engellemek için sigaradan uzak durmalısınız; tabi sağlığınız için de…

■ Güneşin cilt üzerinde bırakmış olduğu yanık lekelerini bilmeyenimiz yok. Bir de, cildin kendini güneşten korumak adına salgılamış olduğu, cilde rengini veren melanin adlı pigment bulunuyor. Melanin fazla salgılandığında, bazı noktalarda toplanabiliyor ve bu da cilt lekelerine neden oluyor. Dolayısı ile, güneşe daha az maruz kalın.

■ Her kadın güzeldir; ama makyajla daha da güzelleşir. Ancak, eğer içeriği güvenilir olmayan, kalitesiz makyaj malzemelerini; özellikle de fondöten ve pudrayı kullanırsanız, söz konusu bu ürünler cilt lekelerine neden olup, güzelliğinize gölge düşürebilir. Dolayısı ile güvenilir makyaj malzemeleri kullanın.

■ Sabah ve akşam olmak üzere günde iki sefer cilt bakımı yapın. Cildinizi temizlemek, cilt lekelerinden kurtulmak adına oldukça önemlidir. Bu anlamda, cilt tipine uygun, kaliteli ürünler kullanmayı da ihmal etmeyin. Cilt bakımı, 12 yaşından itibaren, herkes tarafından düzenli uygulanmalıdır.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.