Cilt Canlandırıcı Maske İle Canlandırıcı Maske Tariflerinden Biri

Kış aylarının gelmesi ile birlikte, pek çoğumuzun cildinde kurumalar başladı. En gerek duymayan, ve cilt bakımı yapmayan kişiler bile, yakın zamanda cilt bakımı uygulamalarını gerçekleştirmeye başlayacaklar. İşte tam bu noktada, canlandırıcı maske, ve cilt canlandırıcı maske devreye girecek. Pek çok canlandırıcı maske tarifleri bulunmakla birlikte, biz de bu yazımızda sizlere, canlandırıcı maske tariflerinden bir tanesini vermeye çalışacağız. Eğer siz de bir canlandırıcı maske, veya cilt canlandırıcı maske uygulaması gerçekleştirmeyi istiyorsanız, öncelikli olarak, canlandırıcı maske tarifleri arasında yer alan, cilt canlandırıcı maskenin malzemelerine göz atalım:

Canlandırıcı maske için gerekli malzemeler:
Bir tatlı kaşığı limon suyu
Alabileceği kadar beyaz kil
Bir tatlı kaşığı üzüm çekirdeği yağı
Bir çorba kaşığı maden suyu
Yarım demet maydanoz
Canlandırıcı maske tarifleri arasında yer alan, ve sizlere önermeye çalıştığımız canlandırıcı maske için gerekli malzemeleri edinmenizin sonrasında ise, cilt canlandırıcı maske için gerek duyacağınız diğer bilgileri sizlere aktaralım:
Cilt canlandırıcı maske yapmak için, öncelikli olarak maydanozları, maden suyu ile birlikte kaynatmanız gerekmektedir. Daha sonra ise bir blender yardımı ile bu karışımı ezmelisiniz. Daha sonra, üzüm çekirdeği yağı ile birlikte, alabileceği kadar beyaz kili de canlandırıcı maskenin içerisine ilave etmelisiniz. Limon suyunu da cilt canlandırıcı maskenin içerisine ilave etmenizin sonrasında, artık canlandırıcı maskeyi cildinize uygulayabilirsiniz.
Cilt canlandırıcı maskenin, temiz cilde uygulanması, ve ciltte yirmi dakika bırakılmasının ardından da yıkanması gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası