Cilt Beyazlatma Kremi Nasıl Yapılır? Nasıl Uygulanır?

Cilt Beyazlatma Kremi Nasıl Yapılır? Nasıl Uygulanır?

Bu yazımızda sizlere, cilt beyazlatma kremleri arasında yer alan, ve evde kolayca uygulayabileceğiniz bir cilt beyazlatma kremi önerisinde bulunacağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Cilt beyazlatma için özellikle yaz aylarını bekleyip, güneşten yanmış, ve rengi koyulaşmış bir cilde sahip olmanızın gerekmediğini hepimiz biliyoruz. Cilt beyazlatma kremlerinde şöyle bir durum söz konusudur:

Malum, insanız; doyumsuzuz. Sarışın olsak esmerleri, esmer olsak sarışınları beğeniriz. Bu durum da bizim, kendimizi onlara benzetmemize neden olur. İşte cilt beyazlatma işlemi tam da bu noktada devreye girer. Cilt beyazlatma kremlerini evde rahatlıkla hazırlayabilir, ve kendi elimizle hazırladığımız cilt beyazlatma kremini de, doğal olduğunu bilmemiz dolayısı ile rahatlıkla kullanırız. O halde, hiç vakit kaybetmeden cilt beyazlatma kremi için gerekli malzemelere bakalım:
Dört diş sarımsak
Bir çay kaşığı bal
Bir yemek kaşığı güvercin otu
İki yemek kaşığı lekeci toprağı
Cilt beyazlatma kreminin malzemelerini bu şekilde temin etmenizin sonrasında cilt beyazlatma kreminin nasıl hazırlandığına birlikte bakalım:
Öncelikli olarak, cilt beyazlatma adına kullanıacak olan malzemelerin tamamının karıştırılması, ve bir hamur elde edilmesi gerekmektedir. Daha sonra ise bu hamur yüze uygulanmalı, ve yirmi dakikalık bekleme süresinin sonrasında da ılık su ile temizlenmelidir.

Eski Yorumlar
  1. elif

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.