Cilt Bakımı Sırasında Boyun Bakımına Da Özen Göstermelisiniz

Bu yazımızda sizlere, cilt bakımında boyun bakımı ile ilgili bilgilerden söz ederek, boyun bakımı nasıl yapılır sorusunun yanıtlarından bahsedeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de cilt bakımı yapıyor; fakat boyun bakımına gereken önemi göstermiyorsanız, ya da boyun bakımı yapmak istemenize karşın, boyun bakımı nasıl yapılır sorusunun yanıtlarını bilmiyorsanız, hiç zaman kaybetmeden boyun bakımının cilt bakımı sırasında nasıl yapılması gerektiğini sizlere anlatmaya başlayalım:


Cilt bakımında boyun bakımı yapmayı da unutmamamız gerekiyor. Bunun nedeni, aslında boyun derisinin, göz çevresi kadar hassas olmasından kaynaklanıyor. Boyun bakımı nasıl yapılır diyenlerin, boyun bakımında kullanacakları ürünleri, en yumuşak olanlardan seçmeleri gerekiyor, hassas ciltler için cilt bakım ürünleri, ve yumuşak havlularla, boyun bakımına yoğun özen gösterilmesi gerekiyor. Bunun dışında, boyun bakımı nasıl yapılır sorusunun yanıtları arasında yer alan bir diğer şeyin de, duş sırasında boyun bölgesine önce sıcak, sonrasında soğuk su uygulamak olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Boyun bakımı sırasında hassas ciltler için olan ürünlerin kullanılmasının yanında, cilt tarafından kolay emilebilen ürünlerin kullanılmasının da, boyun tahrişine sebebiyet vermemek adına önemli olduğunu belirtmemiz gerekiyor.
Boyun bakımı nasıl yapılır sorusunun yanıtları arasında yer alan bir diğer detay da boyun bölgesinin günlük yaşamda nasıl tutulduğu. Bunun için, sırtınızı dik tutmalı, omuzlarınızı geri atmalı, çenenizi ise yukarı kaldırmalısınız. Bu duruş sizin için rahatsız edici de olsa, daha rahat edeceğiniz farklı duruş şekilleriniz de bulunsa, boyun bakımı için dik duruşu alışkanlık haline getirmeniz gerekiyor, çünkü boynunuz, vücudunuzun en ağır bölgesi olan başınızı, çok az kemik ile taşıyor, ve sizin de ona bir şekilde yardımcı olmanız, bu noktada önem kazanıyor.
Boyun bakımı nasıl yapılır sorusunun yanıtları arasında, parmaklarınızla çenenizden başlayarak boğazınıza doğru yapacağınız masajın büyük etkisi bulunuyor. Bunun yanında, ıslık çalmak da cilt bakımınız için önemli bir uygulama olarak karşınıza çıkıyor…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası