Çiller Nasıl Tedavi Edilir? Evde Çil Tedavisi İçin Öneriler

Bu yazımızda sizlere, çiller nasıl yok edilir; ve çiller nasıl tedavi edilir gibi soruların yanıtlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de, çiller nasıl yok edilir; ya da çiller nasıl tedavi edilir gibi soruların yanıtlarını merak ediyorsanız, evde çil tedavisi için, evde çil maskesi önerilerimizi dikkate almanız gerektiğini belirtmek isteriz. Evde yapılan çil maskesi, ve evde yapılabilecek çil maskesi ile, evde çil tedavisini kendi kendinize gerçekleştirebileceğinizi belirtmeliyiz.

Çiller nasıl yok edilir; ya da çiller nasıl tedavi edilir diyenler için, evde çil tedavisi amaçlı kullanılan evde çil maskesi önerilerinden ilkini aktararak, bilgilerimizi sizlerle paylaşmaya başlayalım. Evde yapılabilecek çil maskesi için gerekli malzemeleri öncelikle alalım:
Bir çorba kaşığı mısır unu
Yarım kaşık bayır turpu rendesi
Çeyrek fincan ekşimiş süt
Evde yapılan çil maskesi bu malzemeler ile şu şekilde uygulanmaktadır: Öncelikle bütün malzemeler birbirine iyice karıştırılarak yedirilir. Daha sonra, evde çil tedavisi için hazırlanmış olan evde çil maskesi, gazlı bezin arasına konulur; ve gazlı bez,, çillerin üzerine konularak yarım saat bekletilir. Sonrasında cildin temizlenmesi gerekmektedir.
Çiller nasıl yok edilir; ve çiller nasıl tedavi edilir sorusunun yanıtlarına bakarken, evde yapılabilecek çil maskesi alternatiflerine bir diğerini daha eklememiz gerekmektedir. Evde çil tedavisi için gerekli malzemeleri şu şekilde sıralayabiliriz:
Üç tatlı kaşığı limon suyu
Çeyrek tatlı kaşığı tartarik
Dört damla zeytinyağı
Sekiz gram acı badem yağı
Üç çorba kaşığı su
Otuz gram rendelenmiş zeytinyağlı sabun
Çiller nasıl tedavi edilir sorusunun yanıtı olarak evde çil tedavisinde kullanılan evde yapılan çil maskesinin uygulanışı şu şekildedir: Öncelikle bir kabın içerisinde su kaynatılır. Daha sonra bu kabın içerisine başka bir kap yerleştirilir; bu ikinci kabın içerisine suyun girmemesi gerekmektedir. Evde çil maskesi için verilmiş olan malzemeler arasında yer alan sabun ve su karıştırılır, sabun eriyip su buharlaşana kadar da karıştırma işlemine devam edilir. Sonrasında geriye kalan malzemelerin ilave edildiği evde çil maskesi, ovalanmak sureti ile çillerin üzerine sürülür, yarım saat beklenmesinin sonrasında cildin temizlenmesi gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası