Cildi Onarıcı Maske Ve Cildi Onaran Maskeleri Biliyor Musunuz?

Bu yazımızda sizlere, cildi onaran maskeler arasında yer alan bazı önerilerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Cildi onarıcı maske olarak değerlendirebileceğiniz bu uygulamalar sayesinde, evde cilt bakımınızı rahatlıkla yapabilecek, ve cilt sağlığınızı koruma şansına da sahip olabileceksiniz. O halde zaman kaybetmeden cildi onarıcı maske, ve cildi onaran maskeler arasında yer alan önerilerimizden söz etmeye başlayalım:

Cildi onarıcı maske önerileri arasında ilk olarak bal maskesinden söz edeceğiz. Bal maskesi nasıl yapılır sorusunun yanıtı öncesinde ise, cildi onaran maskeler arasında yer alan bal maskesinin malzemelerine bakalım:
Bir tatlı kaşığı zeytinyağı
Bir tane yumurtanın sarısı
Bir çorba kaşığı bal
Cildi onaran maskeler arasında yer alan bal maskesi nasıl yapılır diyen kişiler, yumurtanın sarısı ile zeytinyağını karıştırmalı, sonrasında ise içerisine balı ilave etmelidirler. Bal maskesi cilde uygulanmasının on beş dakika sonrasına kadar ciltte bekletilir, daha sonra ise cildin temizlenmesi gerekmektedir.
Cildi onaran maskelerden bir diğeri de kayısı kremidir. Kayısı kremi nasıl kullanılır sorusunun yanıtı öncesinde kayısı kremi için gerekli malzemeleri öğrenelim:
İki çorba kaşığı lanolin
Üç damla asilbent
Bir tatlı kaşığı limon suyu
Bir çorba kaşığı kayısı yağı
Cildi onarıcı maske olarak uygulanacak olan kayısı kremini uygulamak için yapmanız gereken işlem sıralaması şu şekildedir: Öncelikle bir kabın içerisinde su kaynatılır; daha sonra da kaynamakta olan bu suyun içerisine, içine su girmeyecek şekilde başka bir kap yerleştirilir. Bu kabın içerisinde lanolin eritilir. Daha sonra lanolinin içine kayısı yağı, ve limon suyu ilave edilip malzemeler birbirine karıştırılır. Son olarak da asilbentin eklenmesi gerekmektedir. Bu işlemlerin ardından kayısı kremi cildi onarıcı maske olarak hazır hale gelmiş olacaktır.
Cildi onaran maskeler arasında yer alan ve sizlere önereceğimiz bir diğer formülün adı ise salatalık maskesidir. İlk olarak salatalık maskesi için gerekli malzemeleri alalım:
Çeyrek tatlı kaşığı limpn suyu
Bir tatlı kaşığı güvercin ağacı hülasası
Bir tane yumurtanın beyazı
Bir tatlı kaşığı alkol
Bir tane salatalık
Salatalık maskesi yapmak için bu malzemeleri nasıl kullanmanız gerektiğine gelecek olursak: Öncelikli olarak salatalığın soyulması, sonrasında ise suyunun çıkartılması gerekmektedir. Bu işlemin sonrasında, elde edilen salatalık suyunun içerisine limon suyu, güvercin ağacı hülasası ilave edilir; alkolün de eklenmesinin sonrasında malzemelerin birbirine karıştırılması gerekmektedir. Başka bir yerde ise yumurtanın beyazı iyice çırpılır, ve daha sonra da malzemeler ile karıştırılır. Hazırlanan bu salatalık maskesinin cilde uygulandıktan sonra 15 dakika bekletilmesi; ve ardından da temizlenmesi gerekmektedir…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası