Cildi Güneşten Korumak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cildi Güneşten Korumak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu yazımızda sizlere cilt kanserinden korunma yollarını anlatmaya çalışacağız. Yazın cilt bakımı, cildi güneşten koruma, ve cildi güneşten korumak adına yapmanız gerekenleri, bu yazımızda sizlere anlatmaya çalışacağız. Yaklaşan sıcak günler, etkili güneş ışınları ve nem, cildimizin ter ile, ve diğer olumsuzluklarla mücadele etmesinin gerektiğinin habercisi niteliğindedir. İşte bu nedenle, cilt kanserinden korunma yollarını bilmeniz önemlidir. Bu nedenle yazın cilt bakımı nasıl olmalı sorusunun yanıtını bilmelisiniz. Tüm bu nedenlerden dolayı önemlidir cildi güneşten koruma, ve cildi güneşten korumak…

Yaz aylarında artış gösteren,ve güneş ışığından kaynaklanan ultraviyole radyasyonunun neden olduğu bir takım etkiler bulunmaktadır. Bu etkileri şu şekilde sıralayabiliriz: cilt kanseri, cilt lekeleri ve çil oluşumu, güneş alerjisi olarak nitelendirilen bir takım reaksiyonlar, güneş yanıkları… Tüm bu istenmeyen durumlardan korunmak adına yazın cilt bakımı önemlidir. Bu nedenle sizlere, cilt kanserinden korunma yollarını anlatacağız. Bu bilgiler için cilti güneşten koruma adına neler yapabileceğimize birlikte göz atalım:
Cildi güneşten korumak için, her ne yaparsanız yapın, cilt kanserinden korunma yolları arasında, 11:00 – 15:00 saatleri arasında güneşe çıkmamanızın önemi çok büyüktür.
Yazın cilt bakımı sırasında dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise, sık dokunmuş kumaşlardan oluşan giysileri tercih etmenizin gerekliliğidir. Yazın giyeceğiniz giysiler mutlaka açık renk olmalıdır. Şapka kullanımı, ve güneş gözlüğü kullanımı da cildi güneşten koruma adına etkili yöntemler arasında sayılmaktadır.
Yazın cilt bakımı için, önce bir dermatoloğa başvurmalı, cilt tipinizi öğrenmeli; ve daha sonra da dermatoloğunuzun sizin için bir güneş koruyucu tavsiye etmesini istemelisiniz. Bu şekilde edindiğiniz, size uygun güneş koruyucuyu, temiz olan cildinize, güneşe çıkmadan yarım saat önce uygulamanız gerekmektedir.
Cildi güneşten korumak için uyguladığınız güneş koruyucuyu, eğer havuz, deniz, ya da duş sırasında da kullanacaksanız, güneş koruyucunun etkisinin daha kısa süreli olacağını bilmeli, ve bu bilgi çerçevesinde güneş koruyucusunu gün içerisinde yenilemelisiniz.
Cildi güneşten korumak adına, gölgede de kendinizi korumanız gereken yerler bulunmaktadır; örneğin, deniz kenarında, kumda, ya da taşta, güneş ışığı, gölge olan yerlerde de sizin için etkili özellik göstermektedir. Cilt kanserinden korunma yolları arasında buna da dikkat etmenizin gerekliliğini belirtmemiz gerekmektedir.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.