Cildi Gençleştirmek İçin Ne Yapmalı Diyenlere Bitkisel Tonik Tarifi Önerileri

Cildi Gençleştirmek İçin Ne Yapmalı Diyenlere Bitkisel Tonik Tarifi Önerileri

Bu yazımızda sizlerle, cildi gençleştirmek için ne yapmalı sorusunun yanıtları arasında yer alan, cildi gençleştirmek için doğal yöntemleri paylaşmaya çalışacağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de cildi gençleştirmek isteğinde iseniz, ve cildi gençleştirmek için ne yapmalı diyorsanız, cildi gençleştirmek için doğal yöntemler arasında yer alan bitkisel tonik tarifi alternatiflerini birlikte değerlendirelim:

İlk bitkisel tonik tarifi için gerekli malzemelere bakalım:
Üç çorba kaşığı güvercin ağacı hülasası
Çeyrek çay kaşığı asitborik
Bir tatlı kaşığı gliserin
Çeyrek çay kaşığı asilbent
Yarım fincan alkol
Yarım fincan adaçayı
bitkisel tonik tarifini uygulamadan bir hafta önce, adaçayının alkol içerisine alınması, bir haftanın sonunda ise süzülmesi gerekmektedir. Süzülen alkolün içerisine daha sonra asitborik, ve güvercin ağacı hülasası ilave edilerek malzemelerin eritilmesi sağlanır. Sonrasında ise gliserin, ve asilbent’in ilave edildiği, bitkisel tonik, cildi gençleştirmek için ne yapmalı diyen kişiler tarafından evde cilt bakımı sırasında, sabah ve akşam olmak kaydı ile günde iki sefer, cilt temizliğinin gerçekleştirilmesinden sonra, nemlendirici uygulamasının ise yapılmasından önce cilde uygulanmalıdır.
Bir diğer bitkisel tonik tarifi için gerekli malzemelerin listesi ise şu şekildedir:
Otuz gram toz süsen kökü
İki fincan lavanta çiçeği
İki bardak sirke
Cildi gençleştirmek için doğal yöntemler arasında yer alan bitkisel tonik tarifinde, bir ay önceden bütün malzemelerin birbirine karıştırılması, sonrasında da, kapalı, ve ışık görmeyen bir yerde bekletilmesi gerekmektedir. Bir ayın sonunda karışım süzülür, elde kalan sıvının miktarı kadar da su karıştırılması sureti ile, bitkisel tonik tarifi hazırlanmış olur. Cildi gençleştirmek için ne yapmalı diyen kişiler, yukarıda belirttiğimiz şekilde, günde iki sefer bitkisel tonik uygulamasından yararlanabilirler.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.