Cildi Gençleştirmek İçin Maske Önerileri

Cildi gençleştirmek hepimizin hayali. Ve bu nedenle, cildi gençleştirmek için olduğu söylenen kozmetik ürünlere yüksek miktarda para ödeyerek satın alabiliyoruz. Ancak aslında cildi gençleştirmek için maske hazırlamak, hem de bunu uygun fiyata yapmak hiç de zor değil… Bunun yanında, söz konusu maskelerin tamamen doğallığından emin olur ve 10 yaş gençleşme imkanından faydalanırsınız… Peki söz konusu bu maskeler nasıl yapılır, cilde nasıl uygulanır?

Cildi Gençleştirmek İçin Maske Tarifleri

■ Karbonat Maskesi: Cildi gençleştirmek için kullanılabilecek olan karbonat maskesi ile, akne ve iltihap oluşumunun önlenmesi sağlanır. Bu etkiler, karbonatın antibakteriyel özelliğinden kaynaklanmaktadır. Gözeneklerin sıkılaşmasını sağlayan etkiden de söz etmeden geçmemeliyiz. Cildi gençleştirmek adına uygulanması önerilen karbonat maskesini hazırlamak için, iki çorba kaşığı maden suyu ile iki çorba kaşığı karbonatı karıştırın. Karışımın macun kıvamına gelmesi önemlidir. Bu macunu cildinize uygulayın ve sadece otuz saniye bekletin. Ardından da soğuk su ile durulayın. İki hafta boyunca, iki günlük aralıklarla uygulanması halinde, etkin sonuç vereceğini belirtmeliyiz.

Salatalık Maskesi: Cildi gençleştirmek isteyenlerin uygulaması önerilen bu maske, salatalık dolayısı ile cildin nem dengesini korur ve zengin vitamin – mineral içeriği sayesinde de cilde gerekli besinleri sağlama özelliği gösterir. Salatalık maskesini hazırlamak için yapmanız gereken: iki çorba kaşığı limon suyu ile dört dilim salatalığı karıştırmaktan ibarettir. Ardından limonlanmış salatalık dilimlerini robottan geçirerek bir jel kıvamını almasını sağlayın. Hazırlamış olduğunuz salatalık maskesini cildinize uygulayın. 15 dakika bekledikten sonra cildinizi soğuk su ile durulayın. Haftada üç sefer uygulayarak etkin sonuç alabileceğinizi unutmayın. Ancak uygulamada aşırıya da kaçmayın.

Cildi Gençleştirmek İçin Ne Yapmalı Diyenlere Bitkisel Tonik Tarifi Önerileri

■ Yumurta Maskesi: Yumurta maskesinde, özellikle yumurta beyazı etkilidir. Ciltte biriken fazla yağı alır, Cildi sıkılaştırır ve gözenekleri küçültür. Yumurta maskesini hazırlamak için ilk olarak bir yumurtanın sarısını beyazından ayırın. Yumurta beyazının içerisine iki çorba kaşığı limon suyu, iki çorba kaşığı da yulaf ekleyin. Kıvamlı bir karışım haline geldiğinde yumurta maskesini cildinize uygulayın ve bu şekilde yarım saat bekleyin. Belirtilen sürenin sona ermesinden sonra yüzünüzü soğuk su ile durulayın. Fazla uygulanması halinde olumsuz sonuçlar doğurabilecek olan yumurta maskesini cildi gençleştirmek için, haftada iki kere kullanabilirsiniz.

Argan Yağı Maskesi: Cilt için en önemli vitamin E vitaminidir ve argan yağı içeriğinde yoğun miktarda E vitamini bulundurmaktadır. Argan yağı maskesi, cildin E vitamini ihtiyacını karşılaması ile bilinir. Yapmanız gereken tek şey, cildinizi, cilt tipinize uygun bir temizleyici ile temizlemek ve sonrasında, elinize bir kaç damla argan yağı alıp, ilk olarak bu yağı elinizde ısıtmaktır. Bunun için ellerinizi birbirine sürtmeniz yeterli olacaktır. Ardından cildinize masaj yaparak yağı uygulayın. Cildinizin nem durumuna göre, bekletme süresinin değişeceğini hatırlatalım. Kuru bir cildiniz varsa, bekleme süresi en çok yarım saat olmalıdır. Ardından cildinizi soğuk su ile durulayın. Argan yağı maskesini, sanılanın aksine, haftada sadece bir kere uygulayın. Pek çok kişi bu maskeyi günde iki kere tekrarlamakta ve cildinden temizlememektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası