Cildi Gençleştirmek İçin Cildi Gençleştiren Maskeler

Cildi Gençleştirmek İçin Cildi Gençleştiren Maskeler

Bu yazımızda sizlere, cildi gençleştirmek için bir takım önerilerde bulunmaya çalışacağız. cildi gençleştiren maskeler, ve cildi gençleştiren kremler ile ilgili bitkisel bir kullanım gerçekleştirmeyi planlıyorsanız, cildi gençleştirmek için vereceğimiz önerilere mutlaka göz gezdirmeniz gerekmektedir. O halde zaman kaybetmeden, tamamı bitkisel olan, cildi gençleştiren kremler, ve cildi gençleştiren maskeleri sizlere anlatmaya başlayalım:
Cildi gençleştirmek için önereceğimiz ilk formülün malzemelerini sizlere şu şekilde aktarabiliriz:

Üç çorba kaşığı güvercin ağacı hülasası
Çeyrek çay kaşığı asitborik
Bir tatlı kaşığı gliserin
Çeyrek çay kaşığı asilbent
Yarım fincan alkol
Yarım fincan adaçayı
Cildi gençleştirmek için, cildi gençleştiren maskeler arasında yer alan bu uygulamayı şu şekilde hazırlamanız gerekmektedir: Öncelikle adaçayının alkol içerisinde bir hafta boyunca bekletilmesi, sonrasında da süzülmesi gerekmektedir. Güvercin ağacı hülasası içerisinde asitborik eritilir, Daha sonra ise, tüm malzemeler birbirine karıştırılarak cildi gençleştiren kremler arasında yer alan bu karışım hazırlanmış olur. Artık yapılması gereken tek şey, uygulamayı cilt üzerinde gerçekleştirmektir.
Cildi gençleştirmek için hazırlanabilecek olan, cildi gençleştiren kremlerden bir başkasının malzemelerini ise şu şekilde aktarabiliriz:
Otuz gram toz süsen kökü
İki fincan lavanta çiçeği
İki bardak sirke
Cildi gençleştirmek için yapılması gereken artık bu malzemeleri karıştırmaktan ibaret. Sonrasında karıştırılan bu malzemeleri bir ay boyunca bekletmek, ve daha sonra da süzmek gerekiyor. Bunun ardından, kalan karışım kadar suyu da ilave ederek, cildi gençleştiren maskeler arasında cildinize uygulamasını gerçekleştirebilirsiniz…

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.