Cildi Canlandırmak İçin Ne Yapmalı? Cildi Canlandıran Maske Önerileri

Bu yazımızda sizlere, cildi canlandırmak için ne yapmalı sorusunun yanıtlarından söz etmeye çalışacağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Cildi canlandıran maske; ve cildi canlandırıcı maskeler arasında yer alan farklı önerilerimizi yazımız içerisinde sizlere aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Peki siz cildi canlandırmak için ne yapmalı diyenlerden misiniz? O halde hiç zaman kaybetmeden, cildi canlandıran maske, ve cildi canlandırıcı maskelerden işkinin malzemelerini sizlerle paylaşalım:

Bir tatlı kaşığı yulaf unu
Bir tatlı kaşığı lanolin
Yarım fincan çilek suyu
Cildi canlandırmak için ne yapmalı diyenlere, bu malzemeleri nasıl değerlendirebileceklerini anlatmak istersek, Kaynamakta olan bir tencere suyun içerisine cildi canlandıran maskenin hazırlanacağı kabın konulması, ve içerisinde öncelikle lanolinin eritilmesi gerekmektedir. Sonrasında yapılması gereken şey ise yulaf ununun karıştırılması işlemidir. Cildi canlandırıcı maskeler arasında yer alan bu karışım düzgün bir kıvam aldığında yapılması gereken şey ise, içerisine çilek suyunu ilave etmek, ve bir süre daha karıştırmaktır. Cildi canlandıran maske bu şekilde hazırlanmış olacaktır.
Cildi canlandırmak için ne yapmalı sorusunun yanıtlarına bakmaya devam ederken bir diğer cildi canlandıran maske önerisinin malzemelerini alalım:
Yarım kaşık bal
Üç kaşık badem yağı
Üç kaşık lanolin
İki kaşık kakao yağı
İki kaşık gül suyu
Cildi canlandırmak için ne yapmalı diyenşerin bu malzemeleri şu şekilde değerlendirmeleri gerekmektedir: Yine içerisinde kaynamakta olan suyun bulunduğu bir tencerenin içine cam bir kap oturtulur, ve bu cam kabın içerisinde lanolin, badem yağı, kakao yağı eritilir, sonrasında da karıştırılarak krem haline getirilir. Ardından soğuması beklenen karışımın içerisine bal, ve gül suyu eklenir. Sonrasında ise, cildi canlandırıcı maskeler arasında yer alan bu uygulamanın ciltte gece kullanılması gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası