Cildi Besleyen Krem İle Evde Cilt Bakımını Kendiniz Yapabilirsiniz

Cildi Besleyen Krem İle Evde Cilt Bakımını Kendiniz Yapabilirsiniz

Bu yazımızda sizlere, evde cilt bakımı nasıl yapılır sorusunun yanıtı olan; ve evde cilt bakımı sırasında kullanılabilecek, evde cildi besleyen krem önerisinde bulunacağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Eğer ki siz de, evde cilt bakımı yapmak istiyorsanız, yaşınız 30’un üzerinde ise; ve evde cilt bakımı sırasında cildi besleyen krem önerilerinden on güne bir yararlanmak isteğinde iseniz, hiç zaman kaybetmeden evde cilt bakımı yaparak cildi besleyen kremi hazırlamanız için gerekli malzemeleri aktaralım:

Bir kaç damla parfüm
Bir yemek kaşığı badem yağı
Dört yemek kaşığı susam yağı
Bir yemek kaşığı balmumu
İki yemek kaşığı emülsiyon balmumu
İki yemek kaşığı kakao

Cildi besleyen kremi, bu malzemeler ile nasıl hazırlayacağınıza bakmak istersek, öncelikle bütün malzemeleri bir kap içerisinde karıştırmanız gerektiğini belirtmeliyiz. Daha sonra ise bu kabı, içerisinde kaynamakta olan bir su bulunan tencerenin içerisine yerleştirmelisiniz. Bu anlamda dikkat etmeniz gereken, malzemelerin içerisine kesinlikle suyun girmemesinin gerekliliğidir. Malzemelerin bu şekilde erimesinden sonra, suyun içerisinden aldığınız kabın içerisindeki malzemeleri, krem kıvamına gelene, ve soğuyana kadar karıştırmaya devam etmeniz gerekmektedir. Son olarak eğer isterseniz, cildi besleyen krem içerisine bir kaç damla parfüm ilave ederek de güzel kokmasını sağlayabilirsiniz. Bir cam kavanoz içerisine aktardığınız cildi besleyen kremi buzdolabında saklayabilirsiniz.

Cildi besleyen kremler arasında yer alan bu uygulamanın, az önce de belirtmiş olduğunuz gibi yaşı 30 üzerinde olan kişiler tarafından, on günde bir mutlaka uygulanması gerekmektedir.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.