Buhar Banyosu Nasıl Yapılır?

Buhar banyosu, özellikle kan dolaşımının artması; ve gözeneklerin açılması için önerilen bir cilt bakımı yöntemidir. Ama buhar banyosu yapmak, pek çok kişi tarafından, uygulamanın nasıl yapılacağının bilinemediği bir yöntemdir. Bu nedenle yazımız içerisinde size, buhar banyosu nasıl yapılır sorusunun yanıtlarını adım adım anlatmak istedik. Gelin buhar banyosu ile ilgili bilgileri birlikte öğrenelim…

Buhar Banyosu Nasıl Yapılır?

İki bardak suyu, buhar banyosu yapmak için kaynatın. Su kaynarken siz de yüzünüzü yıkayın, ve makyaj, ya da kir gibi tüm kalıntılardan arınmasını sağlayın. Ardından da yumuşak bir havlu ile kurulayın. Bu arada suyunuz kaynamış olacaktır. Bir kasenin içerisine dökebilirsiniz. Ama, eğer suyu kaynattığınız kabı, buhar banyosu yapmak sırasında kullanmayacaksanız, suyu boşaltacağınız kaseyi de önceden ısıtmanız gerekir. Aksi halde kaynattığınız su ılıyıp, etkisini kaybedecektir.

Buhar banyosu için kaynatıp, kaseye boşalttığınız suyun içerisine, isterseniz herhangi bir esansiyel yağdan da bir kaç damla damlatabilir, bu sayede yağın faydasından da yararlanabilirsiniz. Ardından hazır olan suyun üzerinize başınızı eğmeden önce, kafanızın ön kısmına bir havlu kapatmayı unutmamalısınız.

Başınızı suya eğip, gözlerinizi kapatarak, ve bu şekilde derin nefesler alarak ortalama 10 dakika bekleyin. Bu uygulama sırasında yüzünüzü suya çok fazla yaklaştırmamaya; ya da belirtilen süreden daha uzun süre kalmamaya da özen gösterin. Aksi halde cildiniz hem kuruyabilir, hem de iltihabik durumlar söz konusu olabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası