Bronzluğu Uzun Süre Korumak İçin Bronz Teni Ne Yapmalı?

Bronzluğu Uzun Süre Korumak İçin Bronz Teni Ne Yapmalı?

Bronzluğu uzun süre korumak için herkes kendine göre bir yöntem geliştirmiş durumda. Çünkü yaz mevsimini bitirip Eylül’le birlikte sonbaharı kucakladık bile. Neyse ki havalar hala denize girebilecek ve güneşlenecek kadar sıcak. Ancak tekrarı olur mu bu yıl için bilinmez. Dolayısı ile bronzluğu tutku haline getirenlerin morali şimdiden bozuk.

Yaz aylarını hatırlatan bronz hallerini daha uzun süre korumayı amaçlıyorlar.Ve bunu nasıl yapabileceklerine dair akıllarında bir takım fikirler bulunsa da bunların bazıları çok sağlıksız ve hatta hayati risk bile arz ediyor. Bununla birlikte bazı kişiler ise değil bronzluğu uzun süre korumak, hiç bronzlaşmak dahi istemiyorlar.

Yazın tadını bu iki gruptan hangisinin çıkardığına ise varın siz karar verin. Biz size sadece bronz olmayı sevengrup için, bronzluğu uzun süre korumak için yapılabileceklerden söz edeceğiz. Çünkü bu yöntemler hem çok etkililer hem de sağlık adına hiç bir olumsuzluk arz etmiyorlar.

Bronzluğu Uzun Süre Korumak İçin

Bronzluğu uzun süre korumak için yapılması gerekenlerden maddeler halinde söz edeceğiz. Sağlıklı bronzlaşma yolları başlıklı diğer konumuzu da bu anlamda gözden geçirebilirsiniz.

Bronz Teni Korumak İçin Ne Yapmalı

Bronzluğu Uzun Süre Korumak İçin

• İstediğiniz kadar bronzlaştınız ve bunu nasıl daha uzun süre muhafaza edebileceğinizi düşünüyorsanız her şeyin öncesinde sıcak değil soğuk su ile duş almalısınız. Çünkü sıcak su ile duş aldığınızda cildiniz kurur ve dökülerek cildinizi bronzluğundan arındırır. Ancak soğuk duş için böyle bir durum söz konusu değildir.

• Bronzlaşırken yapmanız gereken bir diğer şey de, güneşlenmeye başlamadan önce ve güneşlendikten sonra alacağınız duş sırasında peeling yaparak cildinizi ölü hücrelerinden arındırmaktır. Bu şekilde daha sağlıklı bronzlaşır ve bronzluğunuzu uzun süre korumuş olursunuz. Aksi halde ölü hücreleri dökülen cildiniz bronzluğunu kısasürede kaybeder.

Bronzluğu uzun süre korumak için cildinizi düzenli olarak nemlendirin. Aksi halde sürekli güneşe maruz kalması dolayısı ile kuruyan ve gerilen cildiniz soyulmaya ve bronzluğunu kaybetmeye başlayacaktır. Siz ise cildinizi nemlendirerek bu sorunun önüne geçebilirsiniz.

• Bol su içerek cildinizi içeriden de neme doyurmanız halinde kurumasını daha fazla önleyebilirsiniz. Zaten gün içerisinde bol su içmenin ne denli önemli olduğunu bilmeyenimiz yok. Bir de durum bronzluğu korumak olduğunda her zamankinden daha çok su içmek daha da fazla önem arz ediyor.

• Su ile birlikte beta karotenin de cildimizi içeriden besleme ve nemlendirme; özellikle de bronzluğu koruma etkisi bulunuyor. Lahana, kırmızı biber, kabak, marul, brokoli, domates… gibi besinlerde beta karoten bol miktarda bulunurken, beta karoten de kırmızı ve turuncu pigmentler içermesi ile bronzluğu büyük ölçüde koruyor.

Bronz Teni Korumak İçin Ne Yapmalı?

Bronz teni korumak için ne yapmalı? Tatilden döndüğünüzde cildiniz normal şartlarda 6 – 10 gün aralığında rengini açmaya başlayacaktır. Bu da insanın canını sıkar. Ancak panik yapmayın. Bu süreyi uzatabilmek sizin elinizde. Neler yapabileceğinize gelince…

Bronzluğu Uzun Süre Korumak İçin

Bronz Teni Korumak İçin Ne Yapmalı

• Her şeyin öncesinde yüzünüze ve vücudunuza aynı anda peeling yapmakla işe başlayabilirsiniz. Bu durum cildin yenilenmesini sağlayacağı için pek çok kişi tarafından tercih edilmez. Dolayısı ile alışıldık bir şey olmasa da cilt renginin aynı anda değişmesini sağlar. Ki hiç birimiz bir yerimizin açık diğer yerimizin koyu tonlarda olmasını istemeyiz. Fondöten kullanma sebebimiz de budur.

• Cildinizi tepeden tırnağa nemlendirin ki daha uzun süre bronz kalsın. Kurumasın ki bronz teniniz dökülmesin. Ancak yüzünüz daha çabuk bronzluğunu kaybedeceği için bu bölgede daha kaliteli bir nemlendirici kullanmayı da ihmal etmeyin. Ve yüzünüze ekstra özen gösterin.

Bronz teni korumak için ne yapmalı? Bunun için bir bronzlaştırıcı kullanabilir ve en çok da yüzünüzün güneşi ilk gören bölgelerine sürebilirsiniz. Alnınız, burnunuzun üstü, şakaklarınız ve elmacık kemikleriniz bu aşamada en dikkat etmeniz gereken bölgelerdendir.

• Beta karoten içerisinde kırmızı ve turuncu pigmentler içerir. Dolayısı ile cilde bronz bir ton verir. O halde içeriğinde beta karoten bulunduran havuç, mango, tatlı patates… gibi besinleri dolabınızdan eksik etmeyin. Bu besinler sadece bronzluğunuza bronzluk katmıyor. Aynı zamanda çok da sağlıklılar.

• Bronzluğu uzun süre korumak için aynı zamanda bol su için. Bu sayede cilt hücrelerinin ömrünü uzatır ve kuruyarak dökülmeleriniönlemiş olursunuz. Salatalık, kavun ve karpuz gibi sebze ve meyvelerin içeriğinde de bol miktarda su bulunmaktadır.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.