Boyun Bakımı Ve Boyun Gençleştirme İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Bu yazımızda sizlere kısaca boyun bakımı ile ilgili bilgilerden söz ederek, boyun bakımı nasıl yapılır sorusunun yanıtını vereceğiz; ve boyun masajı ile ilgili de kısa bilgilerimizi yazımız içerisinde sizlere aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Siz de boyun bakımı; ve boyun masajı ile ilgili bilgi edinmek istiyorsanız, birlikte boyun bakımı nasıl yapılır sorusunun yanıtlarına bakalım:

Boyun bakımında her şeyin öncesinde, cilt bakımı için uyguladığınız yöntemleri, boynunuzda da kullanmanızın gerekliliğinden söz etmemiz gerekmektedir. Günlük düzenli temizleme, tonikleme, ve nemlendirme işlemini uyguladığınız boynunuzda, mutlaka güneş koruyucu etkili boy6un bakımı ürünlerini kullanmanız gerekmektedir. Bunun yanında, boyun bakımının sağlıklı olabilmesi için nasıl yattığınıza da dikkat etmeniz gerekmektedir. Boynunuz kırışmamalı; uyku sırasında olumsuz etkilenmemelidir.
Boyun bakımında, boyun gençleştirme amaçlı olarak yapılabilecek bazı uygulamaların da bulunduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Örnek vermek istersek: dolgu teknikleri, botox, estetik cerrahi, mikro dermabrazyon, ışık terapisi, peeling, karbossi terapi… gibi pek çok uygulama boyun gençleştirmede kullanılmaktadır. Bunun yanında bir de boyun masajından söz etmemiz gerekmektedir. Boyun masajı da boyun gençleştirme amaçlı olarak yapılmaktadır.
Boyun masajı boyun bakımında her mevsim uygulanabilen bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Boyun masajının süresi, boyun hafif pembe renk alana kadar olmalıdır. Boyun masajından sonra ise yapılması gereken kompres işlemi, veya bir boyun bakımı maskesidir. Bu şekilde, boyun masajı sonrasında boyunun dinlendirilmesi olanaklı hale getirilmektedir.
Boyun bakımında dikkat edilmesi gereken bir diğer çok önemli konu da parfüm kullanımıdır. Parfümlerin boyun kenarlarına sıkılması her ne kadar alışkanlık halini almış da olsa, bu durum gerçekleştirilmemelidir. Aksi halde güneşe karşı daha hassas hale gelecek olan boynumuzda güneş lekeleri kaçınılmaz olacaktır. Kapalı ortamlarda boyun bölgesine uygulanan parfümler ise, güneşe çıkılmadan önce mutlaka duş ile birlikte temizlenmelidir.
Güneşin boyuna etkileri nelerdir? Güneşin boyun bölgesindeki etkilerine ilk olarak, boyun bölgesinin derisinin kalınmalşasından söz ederek başlamamız gerekmektedir. Güneşin boyuna etkisi, boyun derisinin kabalaşması, ve kırışması ile kendisini zaman içerisinde belli etmeye de devam eder.
Boyun bakımında gerekli olan bir diğer bilinmesi gereken detay da yatış şeklidir. Mutlaka sırt üstü yatmanız gerekmektedir. Olabildiğince ince yastık kullanılmalı; ve yastıklar saten olmalıdır; aksi halde yatışınızdan oluşan boyun çizgileri kendilerini daha fazla belli edeceklerdir. Bununla birlikte, boynunuzun şeklini alan yastıkları kullanacak olursanız da boyun bakımında daha etkili sonuçlar alacağınızı belirtmemiz gerekmektedir.
Boyun bakımında dikkat edilmesi gereken bir diğer detay ise dik duruştur. Omuzlarınızın, ve sırtınızın dik durması demek boynunuzun da dik kalması anlamına gelmektedir; ve bu sayede kırışıklık oluşumu daha az gündeme gelmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası