Boyun Bakımı Nasıl Yapılır?

Boyun bölgesi, eğer dikkat edilmez ise, kişinin yaşını ele veren unsurlar arasında yer alır. Bu nedenle, boyun bakımı hakkında bilgi sahibi olunması çok önemlidir. Bu yazımızda sizlere, boyun bakımı nasıl yapılır sorusunun yanıtlarından söz etmeye çalışacağız. Cilt bakımını gerektiği kadar yapıyor, kıyafetlerinize dikkat ediyor olabilirsiniz, ancak, boyun bakımına dikkat etmez iseniz, harcadığınız tüm çabalar, ve yaptığınız masraf, kaç yaşında olduğunuzu gizlemeye yetmez… O halde zaman kaybetmeden, cilt bakımına boyun bölgesini nasıl dahil edeceğinizi gözden geçirmeye başlayalım…

Boyun Bakımı Nasıl Yapılır?

Boyun bölgesine uygulanması gereken cilt bakımında, geç kalınmaması, kırışıklıkların başlamamış olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Ve bu noktada, cilt bakımının ilk adımının da temizlik olduğunu belirtmeden geçmemeliyiz. Geceleri yatmadan önce boyun temizliğini yapmış olmanız, uyku sırasında gözeneklerin açık olması, ve dolayısı ile hücrelerin yenilenmesi neticesinde cilt yaşlanmasının önüne geçilmesi için gereklidir.

Boyun bakımında dikkat edilmesi gereken bir diğer detay da, Anti-Aging etkisi bulunan serum kullanımının gerekliliğidir.

Özellikle yaz aylarının da yaklaşması dolayısı ile, içeriğinde en az 30 SPF güneş koruma etkisi bulunan nemlendiricinin boyun bölgesine uygulanması gerekmektedir. Bu işlemi, sabahları, özellikle güneşe çıkmadan önce yapmanız önerilir.

Peelingin, sadece cilt bakımında değil, boyun bakımında da gerekli olduğunu unutmayın, ve haftada bir ya da iki kere peeling yapmanız gerektiğini aklınızdan çıkartmayın. Peeling sonrasında cildinizin kurumaması için, E vitamini; güneşten koruma etkisi içeren krem kullanmayı unutmayın.

Eğer boyun bakımını yapmakta geç kalmış iseniz, güneş lekelerinin bu bölgede oluşmuş olması muhtemeldir. Ve bu noktada, yapmakta olduğunuz bakım yeterli olmayabilir. Lazer yöntemlerinden size uygun olan tedaviye, bir güzellik uzmanı ile birlikte karar verip, istemediğiniz lekelerinizden kurtulabilirsiniz.

Eğer boyun sarkmalarından şikayetçi iseniz bu noktada imdadınıza botoks uygulamaları yetişecektir. Ancak bunun için de işin uzmanı bir kişiden yardım almanız gerektiğini unutmamalısınız.

Boyun bölgesinde deri çökmelerinden şikayetçi olduğunuzda ise, farklı dolgu yöntemlerinden size uygun olanını tercih ederek, az miktarda enjeksiyon yaptırmanız gerekebilecektir. Bu işlem sırasında, cildinizde kollajen üretiminin başlaması durumu da söz konusu olacağından, boyun bakımında gençleşmeye başlar, ve yaşlanma etkilerini geciktirmiş olursunuz. Her sene gelişen dolgu yöntemlerinden, size uygun olanını tercih etmeyi unutmamalısınız.

Gelişmiş olan teknoloji ile birlikte, boyun bölgesinde bulunan et benlerinden de kurtulabileceğinizi belirtmeyi unutmamalıyız. Böylece, belki bir hafta güneşe çıkmamanız önerilebilir; ancak sonrasında daha genç bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası