Botoksun Faydaları Nelerdir?

Botoksun Faydaları Nelerdir?

Botoksun faydalarının sadece göz çevresi, alın ve kaş ortasındaki kırışıklıkları gidermekle sınırlı olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Botoks ne işe yarar ve botoksun faydaları nelerdir sorularının son yıllarda çok çeşitli yanıtları var. Öyle ki, geceleri diş sıkma gibi bir sorununuz varsa bile bunu botoks ile çözebilmeniz mümkün. Sizlere ilerleyen bölümlerde botoks ne işe yarar sorusunun daha detaylı yanıtlarından da söz edeceğiz. Madem ki böyle bir olanak var, yararlanmak lazım değil mi?

Botoksun Faydaları Nelerdir?

■ Kaş: Yüzünüzdeki ifade ve anlam aslında kaş şeklinize bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Çatık kaşlı iseniz sinirli bir yapıya sahip olduğunuz düşünülür örneğin. Bununla birlikte, eğer yaşınız biraz ilerlemiş ise kaşlarınızın kenarları aşağı düşmeye başlamış demektir. Göz kapaklarınız ise sarkmaya… Tam da bu noktada, kaşlarınıza ve daha geneli alın bölgenize botoks yaptırabiliyorsunuz. Böylece bakışınız ve ifadeniz daha genç bir hal kazanıyor.

■ Dudak: Sigara kullanıyorsanız ya da mimiklerinizi sık sık kullanıyorsanız, dudak çevresinde kırışıklıklarınızın olması kaçınılmaz. Bununla birlikte, dudağınızdan çenenize uzanarak, yüzünüze mutsuz bir ifade veren çizgileriniz de oluşmaya başlamış olabilir. Tam da bu noktada botoksun faydalarından ve doğal estetik etkisinden yararlanabilirsiniz.

■ Boyun: Boyuna yapılması gereken cilt bakımı genellikle ihmal edilmektedir. Bu nedenle kırışıklıkların oluşması kaçınılmazdır. Botoksun faydaları arasında söz konusu bu kırışıklıkların giderilmesi de yer almaktadır; ancak müdahaleye erken başlanması ve düzenli aralıklarla da devam edilmesi gerektiği unutulmamalıdır. Yani yaşlanma belirtilerini boyunda görmeden botoks uygulamalarına başlamalısınız.

■ Dekolte: Botoks ne işe yarar sorusunun yanıtları arasında, dekolteye uygulanmasından da söz etmek gerekir. Dekolte bölgesindeki kırışıklıkların sebebi, yatış pozisyonuna bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Dekolteye uygulanan botoks deri içine ve küçük dozlarda uygulandığında etkin sonuç elde edilmektedir.

■ Çene: Botoksun faydaları nelerdir sorusunun yanıtları arasında çeneden de söz etmiştik. Bu bölgede diş sıkmanın botoks ile giderildiğinden söz etmiştik. Buna ek olarak, çene kaslarının fazla çalışmasına bağlı, bölgede ortaya çıkan portakal kabuğu görünümü küçük botoks uygulamaları ile giderilebilmektedir.

■ Burun: Burun ucu hem yağ etkisi ile hem de yer çekimine bağlı olarak sarkar. Kimi kişilerde bu durum gülerken daha çok belli olur; hatta buna ek olarak burun kanatlarındaki genişleme de görülür. Bölgeye uygulanacak az bir botoks sayesinde bu sorun da giderilebilmektedir.

■ Saç Derisi: Bazı kişilerin saç derisi aşırı derecede terleme sorunu ile karşı karşıya kalmaktadır. Terleme probleminde etkin bir çözüm olan botoks ile bu sorundan da kurtulabilirsiniz. Deri içerisine küçük dozlarda uygulanacak botoks yeterli olacaktır.

■ Akne Tedavisi: Yüzdeki T bölgesi, alın, burun ve çeneyi kapsamaktadır. Bu bölge hem yağlanma; hem de terlemeye bağlı olarak sivilce ve aknelerin sık görüldüğü bir bölgedir. Botoksun faydaları arasında T bölgesindeki sivilce ve aknelerin oluşumunu önleme etkisi de yer almaktadır.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.