Bitkisel Nemlendirici Yapımı Ve Nemlendirici Kullanmanın Faydaları

Bu yazımızda sizlere, öncelikli olarak nemlendiricinin faydalarından, ve nemlendirici kullanmanın faydalarından söz edeceğiz. Bunun sonrasında ise, bitkisel nemlendirici yapımını anlatmaya çalışacağız. Bitkisel nemlendirici yapımını anlatmadan önce nemlendirici kullanmanın faydalarını, ve nemlendiricinin faydalarını anlatmak istememizin nedeni ise, bitkisel nemlendirici yapımının önemini daha iyi kavramanızı istememizden kaynaklanmaktadır.

Nemlendirici kullanmanın faydaları arasında ilk olarak, vücudu, güneşin zararlı olan UltraViyole ışınlarına karşı korumasından söz etmemiz gerekmektedir. Bunun yanında, nemlendiricinin faydalarından bir diğeri de, cildimizi, hava kirliliğine karşı koruyan bir katman oluşturmasıdır. Nemlendirici kullanmanın faydalarından söz etmeye devam ederken, makyaj yapılan cilde de öncelikle nemlendirici uygulanması gerektiğini, bu durumun, nemlendiricinin faydaları arasında yer alan, vücudu zararlı maddelerden korumasını kanıtladığını da belirtmemiz gerekmektedir.
Nemlendirici kullanmanın faydalarını saymaya devam ederken belirtmemiz gereken bir diğer unsur da, soğuk havalara karşı, cildin nemlendirici etkisi ile korunmasıdır. Kış aylarının kapımızda olması, bu durumu dikkate almamızı gerektirmektedir. İnsan nefesinin olumsuz etkilerinden korunmanın da, nemlendirici kullanmanın faydaları arasında yer aldığını belirtmemiz gerekmektedir. Peki nemlendiricinin faydaları bu denli çoksa, biz, bitkisel nemlendirici yapımı için hangi malzemelerden destek almalıyız?
İki çorba kaşığı gül suyu
Bir tatlı kaşığı beyaz balmumu
İki çorba kaşığı badem yağı
Bitkisel nemlendirici yapımı için öncelikle badem yağını ısıtın. Sonrasında içerisinde balmumunu eritin, ve daha sonra da gül suyunu ısıtarak karışımın içerisine karıştırın. İşte bitkisel nemlendirici yapımı bu kadar kolay. Kolay gelsin…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası