Batık Nasıl Geçer?

Batık oluşumu, her kadının baş belası sorunlar arasında yer almaktadır. Özellikle kadınlarda ve genellikle de özel bölgede gözlemlenir. Görünümünün kötü olması bir yana, vermiş olduğu acı da dayanılmazdır. Peki batık nasıl geçer ya da batık oluşumu nasıl engellenir sorularının yanıtları hakkında bilgi sahibi olup, bu rahatsız edici durumla başa çıkmayı istemez misiniz? İsterseniz, yazımızın ilerleyen bölümlerinde sizleri bu konuda bilgi sahibi yapmaya çalışacağız.

Batık Oluşumu Nasıl Engellenir?
Batık Nasıl Geçer?

■ Her şeyin öncesinde, cildinizi ölü derilerden arındırın; yani peeling uygulayın. Bu anlamda şekerin çok etkili bir malzeme olduğunu belirtmeliyiz. Şekeri peeling için, batık oluşumunda nasıl kullanacağınıza gelince:

Malzemelerimiz yarım bardak organik şeker ve üç yemek kaşığı zeytinyağı… Şekerin bulunduğu bardağın içerisine zeytinyağını da ilave edin ve malzemeleri birbirine güzelce karıştırın. Elde edeceğiniz kıvamın kumlu ve nemli olması gerekiyor.

Hazırlamış olduğunuz bu karışımı, batık oluşumunun bulunduğu bölgeye, yuvarlak hareketlerle masaj yaparak uygulayın. Sonra bölgeyi sıcak su ile durulayın ve ardından da temiz bir bez ile kurulayın.

Cilt Kuruluğuna Ne İyi Gelir?

■ Sıcak su da batık oluşumunda oldukça etkili bir yöntemdir. Yapmanız gereken tek şey, dayanabileceğiniz kadar sıcak suyun içerisine bir bezi batırmak, sonrasında da sıkarak batığın üzerine koyup, ortalama 12 dakika beklemekten ibarettir.

Bu işlemi düzenli aralıklarla bir kaç sefer tekrarlamanız halinde, hem cildiniz, hem de kıl yumuşayacağı için, çekip almanız daha kolay olacaktır.

■ Belirtmiş olduğumuz işlemleri sırası ile yapıp, kılın çekilebilir hale geldiğini düşündüğünüzde, steril bir cımbızla kılı çekin; ama bu sırada cildinizi tahriş etmemeye de dikkat edin.

Sonrasında ılık bir bezi bölgeye koyup, ortalama beş dakika kadar bekleyin ki cildiniz rahatlasın.

Sivilceleri Yok Etmenin Yolları

■ Artık kılı aldınız, ama şimdi de, hem bölgenin iyileşmesi; hem de iltihap oluşumunu engellemeyi amaçlamalısınız. Bunun için bölgeyi, düzenli aralıklarla, doğal elma sirkesi ile temizlemeyi hedef alın.

■ Ve artık, bölgeyi nemli tutarak; bununla birlikte farklı başka önlemler alarak, batık oluşumunu önlemeyi hedeflemeniz gerekiyor. Bu anlamda yapmanız gereken ilk şey, bölgeyi nemlendirmek. Bu sayede batık oluşumunu önemli derecede engellemiş olursunuz.

■ Tıraş bıçağının körelmesinden sonraki kullanımlarına izin vermeyin. Bir tıraş bıçağını en çok dört sefer kullanıp, sonrasında atmayı tercih edin.

Sivilceleri Yok Eden Maske

■ İstenmeyen tüylerinizi almadan önce bölgeye peeling yaparak bölgeyi ölü deriden arındırın. Bu sayede batık oluşumunu engellemiş olursunuz.

■ Eğer tüm bu önlemlerinize rağmen batık oluşumunu önleyemiyorsanız, lazer epilasyon yaptıracağınız bölgede, kıllarınızdan tamamen kurtulabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası