Ballı Zeytinyağı Maskesi

Bu yazımızda sizlere bir doğal cilt maskesi önerisinde bulunacağız. Ballı zeytinyağı maskesini cildinize uygulayarak, cildinizi hem nemlendirip, hem de arındırarak besleyebileceğinizi biliyor musunuz? Ballı zeytinyağlı maskenin nasıl yapılabileceğine ilişkin bilgileri edinebileceğiniz yazımız içerisinde, bu maskenin ne amaçla kullanılabileceğine ilişkin detayları da bulabileceksiniz…

Ballı Zeytinyağı Maskesi Ne İşe Yarar?

Her şeyin öncesinde, zeytinyağının içeriğinde, başta Omega-3 olmak kaydı ile, çok sayıda doymamış yağ asitleri bulunmaktadır. Bu sayede, uygulayacağınız ballı zeytinyağlı maske, cildinizin esneklik kazanmasını sağlayacaktır.

Bal ise protein kaynağıdır. İçeriğinde pek çok vitamin; ve mineral bulundurmaktadır. Bu anlamda, cildi arındırıcı etki gösterdiğini söyleyebiliriz.

Biraz sonra tarifini vereceğimiz doğal cilt maskesi, cildinizin nemlenmesini, ve parlamasını sağlayacak olması ile tercih edilmektedir. Aynı zamanda gözeneklerinizi de sıkılaştırır.

Ballı Zeytinyağı Maskesi Nasıl Yapılır?

*1 yemek kaşığı zeytinyağı
*1 yemek kaşığı bal
*1 tane yumurta

• İlk olarak yumurtayı bir kaseye kırıp, biraz çırpın.
• Üzerine balı, ve zeytinyağını da ekleyerek malzemeleri birbiri ile iyice karıştırın.
• Hazırlamış olduğunuz ballı zeytinyağlı maskeyi cildinize uygulayın.
• 15 dakika bu şekilde beklemesini sağlayın.
• Sonrasında da cildinizi ılık su ile durulayın.

Haftada bir kere uygulamanızın yeterli olacağı bu maskeyi, cildinizde hassas olan göz çevresi, ve dudak çevresine uygulamamanız önerilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası