Balın Cilde Faydaları Nelerdir? Bal İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

balın cilde faydalarıBu yazımızda sizlere ilk olarak, balın cilde faydaları nelerdir sorusunun yanıtları arasında yer alan balın cilde faydalarından söz edeceğiz. Sonrasında ise, bal ile cilt bakımı yapabilmeniz adına, evde el kremi yapımı ile ilgili bilgilerimizi sizlerle paylaşmaya çalışacağımızı belirtmemiz gerekmektedir. O halde hiç zaman kaybetmeden, balın cilde faydaları nelerdir sorusunun yanıtları arasında yer alan balın cilde faydalarına bakalım, daha sonrasında ise, evde el kremi yapımı ile ilgili bilgileri aktararak bal ile cilt bakımını nasıl yapabileceğimizi öğrenelim:

Balın cilde faydaları nelerdir? Balın cilde faydaları arasında ilk olarak cildi besleme özelliğinden söz etmemiz gerekmektedir. Balın cilde faydaları arasında yer alan bir diğer etki ise cildin nemlenmesini olanaklı hale getiren etkisidir. Balın cilde faydaları arasında, cildi yumuşatma etkisinin de bulunduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Balın cilde faydalarından yararlanmak isteyenler, bal ile cilt bakımı yapmayı hiç bilmiyor olsalar dahi, balı ciltlerine sade hali ile sürebilmektedirler. Bunun yanında, balın cilde faydaları nelerdir sorusunun yanıtları arasında, balın, yaraları iyileştirici etkisinden de söz etmemiz gerekmektedir.
Evde el kremi yapımı ile ilgili bilgi almak isteyenler, bal ile cilt bakımı da yapmış olabilirler. Bunun için gerekli malzemeleri sizlere şu şekilde aktarabiliriz:
Sekiz gram ispermeçet mumu
Sekiz gram beyaz balmumu
120 gram bal
15 gram badem yağı
Bal ile cilt bakımı, ve evde el kremi yapımı için bu malzemelerin şu şekilde kullanılması gerekmektedir: İlk olarak bir tencerenin içerisinde su kaynatmalı, ve kaynamakta olan tencerenin içerisine başka bir kap yerleştirerek, bu kabın içerisine kaynamakta olan suyun girmesini önlemelisiniz. Daha sonra, içerisinde su bulunmayan kabın içerisine beyaz balmumu, ve ispermeçet mumunu alarak karıştırmak sureti ile bu mumların erimesini sağlamalısınız. Daha sonra ise, erimiş olan mumların içerisine badem yağı, ve balı ilave ederek karıştırıp, soğumasını beklemelisiniz. Soğuyan el kremini, bal ile cilt bakımı amaçlı ellerinize kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası