Bal İle Cilt Bakımı Ve Bal İle Saç Bakımı

Bu yazımızda sizlere, ilk olarak bal ile cilt bakımı hakkındaki bilgilerden söz edeceğiz. Bal ile cilt bakımı hakkındaki bilgilerimizin aktarılmasının sonrasında ise bal ile saç bakımı yapabilmeniz adına bir kaç öneride bulunacağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Dilerseniz hiç zaman kaybı yaşamadan, ilk önce bal ile cilt bakımı, sonrasında da bal ile saç bakımı hakkındaki detayların aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım:

Bal ile cilt bakımı için gerekli malzemeleri sıralamak istersek, bir adet fincana gereksiniminiz bulunmaktadır. Bu fincan içerisine, eşit miktarlarda bal, ve limon suyunu ilave etmeli, sonrasında da karıştırarak bir kıvam oluşturmasını sağlamalısınız. Ardından bu malzemelerin içerisine, oluşan kıvamın bozulmayacağı kadar süt ilave etmeniz gerekmektedir. Tüm bu malzemelerin birbirine iyice yedirilmesi sonrasında elde edilen karışım hem yüze; hem de boyna uygulanmalı, sonrasında da kuruması beklenmelidir. Daha sonra da yapılan bal ile cilt bakımının sünger yardımı ile cilt yüzeyinden alınması gerekmektedir.
Bal ile cilt bakımının ellere de uygulanabileceğini belirterek şu detayı aktaralım; bal ile cilt bakımı eğer ellere uygulanacaksa, karıştırılması gereken malzeme zeytinyağı olacaktır. Bal ile karıştırılan zeytinyağının içerisinde bulunduğu kaba, daha önceden ılık suda bir süre bekletilerek yumuşatılmış olan elin konulması gerekmektedir. Bir süre beklemenin ardından bu karışım ile ellere masaj uygulanması sayesinde, bal ile cilt bakımının ellere uygulanması olanaklı hale gelmiş olacaktır.
Bal ile saç bakımı ise, bal ile cilt bakımında olduğu gibi, balın limon ile karıştırılması sureti ile gerçekleştirilmektedir. Bal ile cilt bakımının haftada bir sefer gerçekleştirilmesi, ve kuru saç üzerinde on dakika bekletilmesi gerekmektedir. Bal ile saç bakımının yapılması sonrasında saçların görünümünün hem parlak; hem de doğal olduğuna şahit olabilirsiniz. Peki bal ile saç bakımı nasıl yapılır? Gereksinim duyulan iki kaşık bal, ve bir adet limondur. Bal limonun suyu ile karıştırıldıktan sonra saça uygulanması yeterli işlem olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası