Badem Yağının Cilde Faydaları Ve Badem Yağı İle Cilt Bakımı

Bu yazımızda sizlere ilk olarak, badem yağının cilde faydalarından söz edeceğiz. Badem yağının cilde yararları ile ilgili bilgi sahibi olmanızın sonrasında ise badem yağı ile cilt bakımı yapmanıza yardımcı olacak formül önerisinde bulunmaya çalışacağız. Bu sayede, badem yağı ile cilt bakımı yaparak, badem yağının cilde faydaları, ve badem yağının cilde yararlarından maksimum seviyede yararlanmanızı olanaklı hale getirmeye çalışacağımızı belirtmemiz gerekmektedir.

Badem yağının cilde faydaları arasında ilk olarak, cilde verdiği yumuşaklıktan söz etmemiz gerekmektedir. Lekeli ciltler, siyah noktalı ciltler, kuru ciltler, ince ciltler, pullanmaya başlamış olan ciltlerin, badem yağının cilde yararlarından faydalanabilmeleri olanaklı bulunmaktadır. Badem yağının cilde faydaları arasında, soğuk havalarda daha da fazla kuruyan kuru ciltlerin dış etkenlerden olumsuz etkilenmesini önleme etkisinden de söz etmek gerekmektedir. Bu nedenle, özellikle soğuk kış günlerinde, badem yağı ile cilt bakımı yapmak isteyen kuru cilt tipine sahip olan kişilerin, geceleri uyumadan önce ciltlerine badem yağı uygulamaları önerilmektedir. Badem yağının cilde yararları arasında yer alan diğer bir unsur ise makyaj temizleme özelliğidir. Sadece makyaj temizleme değil, badem yağını cilt temizleyici olarak dahi kullanabileceğinizi unutmamanız gerekmektedir.
Badem yağının cilde faydaları, ve badem yağının cilde yararlarından istediğiniz sonucu elde etmek için, sizlere bir masaj yağı önerisinde bulunacağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Badem yağı ile cilt bakımı sadece yüz için değil, tüm vücut için gerçekleştirilebilir. Bu sayede cildi yumuşatma etkisi gösterebilecek olan badem yağı ile yapılacak masaj yağının malzemelerini şu şekilde sıralayabiliriz:
Bir çay kaşığı kafur yağı
Yarım fincan Hint yağı
Yarım fincan badem yağı
Tüm bu malzemeleri hava almaması sağlanmış bir şişe içerisine alarak karıştırmanız, sonrasında da kullanacağınız zamana kadar serin bir yerde saklamanız masaj yağı için yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası