Avokado Maskesi İle Cilt Ve Saç Bakımı

Avokado Maskesi İle Cilt Ve Saç Bakımı

İçeriğinde C, ve E vitaminlerini bulunduran avokado, nemlendirici yağ içeriğine de sahip olduğu için adından cilt bakımında sıklıkla söz ettirmektedir. Evet, avokado ile cilt bakımı yapabilir, avokado ile cilt maskesi yaparak, meyvenin sadece beslenme ile değil, aynı zamanda dışarıdan da uygulanarak ortaya çıkabilen faydalarından yararlanabilirsiniz. Peki avokado cilt bakımında nasıl kullanılır?

Avokado İle Cilt Maskesi

Avokado ile cilt bakımı yapabilmek için önce, kullanacağınız bölge için yeterli olabilecek miktarda avokadoyu; örneğin yarım meyveyi püre haline getirin. Ardından, isterseniz sade olarak cildinize, göğüs bölgesine de dahil olmak üzere uygulayabileceğiniz avokado maskesini, içerisine yoğurt, yumurta; ve bal karıştırarak da hazırlayabilirsiniz. Bu maskeyi sadece haftada bir kere uygulayıp, cildinizde 15 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır.

Avokadoyu, göz çevresi bakımı için de kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ise çok basit: Bir dilim avokadoyu kesmek; ve buzdolabında soğutmanızın sonrasında gözlerinizin üzerinde 15 dakika bekletmek. Pek çok göz çevresi bakım kreminin içeriğinde bulunan C vitamini avokadoda da bulunduğu için, hem göz altı morluklarından kurtulabilir; hem de göz çevresindeki canlılığı kısa zaman içerisinde fark edebilirsiniz.

Bir diğer avokado maskesi ise peeling şeklinde, ellere uygulanmaktadır. Yapılması gereken işlem basittir. Yarım avokado püre haline getirilir; ve sonrasında iki çay kaşığı deniz tuzu ile karıştırılır. Elde edilen bu karışım ile eller, üç dakika boyunca, nazikçe ovulur. Bu işlem, elde bulunan ölü derinin giderilmesi adına, peeling etkisi için kullanılmaktadır.

Avokado maskesini cilt bakımında uygulayabileceğiniz gibi saç bakımında da kullanabilir; ve saçlarınızın sağlıkla ışıldamasını sağlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey: Yarım avokadoyu püre haline getirmek; ve sonrasında içerisine yarım limon suyu; ve bir kaç damla da zeytinyağı ilave etmektir. Hazırladığınız bu karışımı saçlarınıza uygulayıp, sonrasında da ısıtmış olduğunuz bir havlu ile sararak 20 dakika beklemeniz gerekmektedir. Ardından saçlarınızı yıkayabilir, ve bu işlemi haftada bir kere gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.