Argan Yağı İle Cilt Bakımı

Bu yazımızda sizlere argan yağının cilde faydalarından söz ederek, argan yağı ile cilt bakımı nasıl yapılır sorusunun yanıtlarına bakacağız. Argan yağı ile cilt bakımı yaparak, yaşlanmayı geciktirebilir, daha pek çok olumlu etkiyi ortaya çıkartabilirsiniz. Peki argan yağının cilde faydaları nelerdir, argan yağı ile cilt bakımı nasıl yapılır? İşte merak ettiğiniz soruların yanıtlarını vermeye başlıyoruz…

Argan Yağının Cilde Faydaları

• Hem gündüz, hem de gece saatlerinde argan yağı ile cilt bakımı yaparsanız, yaşlanma etkilerini geciktirirsiniz. Güneşin, kirli havanın, ve soğuğun vermiş olduğu zararlara karşı cildinizi koruma altına alan argan yağı, böylece cilt kuruluğunu önleyerek cilde gereksinim duyduğu nemi sağlar. Ciltte tüm olumsuz etkiler nedeni ile oluşacak çatlaklar, ve gerginliklere karşı koruma sağlayan argan yağı, böylece yaşlanma etkilerini geciktirici bir faktör olarak karşımıza çıkmaktadır.

• Argan yağı ile cilt bakımı yaparak sivilce, boyun çizgileri; ve kahverengi noktaların giderilmesini de sağlayabilirsiniz. Bu etkiyi elde etmek için çok değil, temiz cildinize haftada 2 – 3 sefer, geceleri yatmadan önce argan yağı uygulamanız yeterli olmaktadır.

• Argan yağının selülit giderici özelliğine de değinmeden geçmemeliyiz. Hem çatlak, hem de selülitlerin kötü görünümünü, cilde kazandırdığı elastikiyetle ortadan kaldıran argan yağı, %100 doğal olması dolayısı ile de pek çok güzellik ürünü ile yarış yapabilecek durumdadır.

• Göğüs; ve göğüs bölgesinin daha canlı, ve nemli olmasında da argan yağından yararlanılabileceğini belirtmeliyiz.

Argan Yağı İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Argan yağı ile cilt bakımı yapmak için, az bir miktar argan yağını elinize dökebilir, ellerinizi birbirine sürerek yağın ısınmasını sağlayabilir, sonrasında da cildinizin istediğiniz bölgesine uygulayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek nokta, cildinizin temiz olmasının gerekliliğidir. Bunun yanında, eğer isterseniz, kulak temizleme çöpünü de argan yağı ile yağlayarak özellikle sivilcelerinizin üzerinde cilt bakımı gerçekleştirebilirsiniz. Alacağınız sonuçlar kısa zamanda; etkili olacaktır…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası