Akşam Yatmadan Önce Cilt Bakımı Yapın

Akşam Yatmadan Önce Cilt Bakımı Yapın

Akşam yatmadan önce cilt bakımı yaparak, cilt tonunuzun dengelenmesini, cildinizin aydınlanmasını ve çok daha önemlisi de cilt hücrelerinizin yenilenmesini sağlayabilirsiniz. Pek çok kişi evden çıkmadan önce yapıyor olsa da yatmadan önce cilt bakımı yapmak, hücrelerin uyku sırasında yenileniyor olması dolayısı ile çok önemlidir. Peki yatmadan önce cilt bakımı nasıl yapılır? İşte yanıtları…

Yatmadan Önce Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

■ Akşam yatmadan önce cilt bakımı yapmak için ilk işiniz makyajınızı temizlemek olsun ve bunu içeriğinde doğal yağlar bulunan sabunlarla yaparak cildinizin yağ dengesinin oluşmasını sağlayın. Çünkü makyaj ciltte yağ dokusunun zarar görmesine neden olur. Makyaj kalıntıları siyah noktalara neden olduğu gibi, gözeneklerin hava almasına da engel olur. Dolayısı ile uyku sırasında cildinizin ihtiyaç duyacağı nefesi alabilmesi için onu mutlaka temizleyin.

■ Cildinizde düzenli olarak tonik kullanın ve bunu doğal ürünlerle yapmak istiyorsanız gül suyundan yararlanın. Tonik kullanarak cildinizin yağ dengesini sağlayabilir, siyah nokta oluşumunu ve sivilceleri engeller, gözeneklerinizin sıkıştırılmasını sağlarsınız. Dolayısı ile yatmadan önce cilt bakımında ikinci adımınız cildinizi toniklemek olsun.

■ Akşam yatmadan önce cilt bakımına göz kremi ile devam edin. Göz çevresi kremini yüzük parmağınızla, gözün iç kısmından başlayarak nazik bir şekilde tüm göz çevrenize uygulayın. Cilt göz çevresi kremine ihtiyaç duyar çünkü göz çevresi çok ince bir deriye sahiptir ve hassastır. Dolayısı ile bu bölgenin sürekli nemlendirilmesi sayesinde, kırışıklık oluşumu önlenmiş olur.

■ Yatmadan önce cilt bakımı nasıl yapılır sorusunun yanıtlarından bir diğeri de cildi düzenli olarak nemlendirmektir. Çünkü dış etkenler cildin nemini almaktadır. Ancak sağlıklı bir cildin nemli olması gerekmektedir. Dolayısı ile nemlendirici kullanmalısınız ama yatmadan önce kullanacağınız nemlendiricinin yağsız olmasına dikkat edin.

■ Akşam yatmadan önce cilt bakımının sonrasında başınızı koyacağınız yastığın da cildinizle sürekli temas halinde olduğunu unutmayın. İçerisinde kiri, yağı ve tozu tutan yastık kılıfınızı düzenli olarak haftada 1 – 2 sefer değiştirmeyi kesinlikle ihmal etmeyin.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.