Akne Tedavisi Nasıl Yapılır? Akne Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Bu yazımızda sizlere akne tedavisi hakkında bilgilerden söz ederek, akne tedavisi nasıl yapılır, ve akne tedavisi ne kadar sürer sorularının yanıtlarını aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Yani yazımızı okumanız halinde, akne tedavisi ile ilgili merak ettiğiniz soruların yanıtlarını bulabileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir. O halde zaman kaybetmeden akne tedavisi hakkında bilgilerimizi aktarmaya, akne tedavisi nasıl yapılır, ve akne tedavisi ne kadar sürer sorularının yanıtlarını vermeye başlayalım:


Akne tedavisi nasıl yapılır? Akne tedavisinin ne şekilde uygulanacağını belirlemek için ilk olarak sivilcelerin şiddetine bakılması gerekmektedir. Akne tedavisini mutlaka bir cilt uzmanının gerçekleştirmesi gerekmektedir. Hafif akne tedavisinde, cilt üzerine sürülerek uygulanan ilaçlardan yarar sağlanabilmektedir. Akne tedavisi orta şiddette yapılacak ise, antibiyotik tedavisinden fayda sağlanabilir. Bunun yanında, şiddetli akne tedavisinde, kapsül türü ilaçlardan yarar sağlanabileceğini belirtmemiz gerekmektedir. Bunun yanında, hormon değerlerinin de akne tedavisinde önemli olduğunu, ve gerekirse, hormon düzenleyici ilaçların da kullanılabileceğini belirtmeyi unutmamalıyız.
Akne tedavisi ne kadar sürer? Akne tedavisi hakkında bilgi verirken, üç ile altı ay arasında bir zaman diliminden söz edilmesi gerektiğini belirtmemiz önemlidir. Kısa süre içerisinde tamamlanan akne tedavisinden istenilen sonucun elde edilebilmesi oldukça zor olup, yapılan akne tedavisi kalıcı olmayacaktır.
Akne tedavisi hakkında bilgi aktarımında bulunmaya devam ederken, güneşten, ve bronzlaşmaya neden olan durumlardan kaçınılmasının gerektiğini belirtmemiz gerekir. Çünkü, güneşin, akne tedavisine katkı sağladığını belirten bir yanlış inanış bulunmaktadır. Bunun yanında, akne tedavisinde, sivilcelerin sıkılması da, ciltte iz kalmasına, ve bunun yanında, sivilcelerin derinleşmesine neden olacağından, akne tedavisi sırasında sivilcelere olabildiğince dokunulmaması önerilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası