30 Yaşından Sonra Cilt Bakımı Ve 40 Yaşından Önce Yapılması Gerekenler

30 Yaşından Sonra Cilt Bakımı Ve 40 Yaşından Önce Yapılması Gerekenler

Bu yazımızda sizlere, 30 yaşından sonra cilt bakımı ile ilgili bilmeniz gerekenler hakkındaki bilgilerimizi aktarmaya çalışacağız. 40 yaşından önce yapılması gerekenler arasında yer alan 30 yaşından sonra cilt bakımı, pek çok kadın için büyük oranda önem taşımaktadır. Eğer sizin de evde cilt bakımı yapmak gibi bir merakınız var ise; ve 40 yaşından önce yapılması gerekenleri biraz olsun merak ediyorsanız, 30 yaşından sonra cilt bakımı için yapılması gerekenlere birlikte bakalım:

30 yaşından sonra cilt bakımında her şeyden önce günde iki sefer; yani sabah, ve akşam cildinizi, cilt tipinize uygun cilt temizleyiciler ile temizlemeniz gerekmektedir. Her temizlik işleminin sonrasında cilt tipine uygun bir tonik kullanarak gözenekleri sıkıştırmanızın gerekliliğini de atlamamalıyız. Tonikleme işleminin sonrasında ise, yine cilt tipine uygun olması kaydı ile bir nemlendirici kullanılması gerekmektedir.
30 yaşından sonra cilt bakımında yapılması gereken bir diğer şey de, haftada bir sefer cildi ölü maskelerden arındırmak adına cilde kil maskesi uygulamaktır. Bunun sonrasında, bir de, on günlük aralıklarla gerçekleştirilmesi gereken cilt besleme işlemini unutmamanız gerekmektedir. Geceleri uyumadan önce yapmanız gereken göz çevresi bakımını ise kesinlikle ihmal etmemelisiniz.
40 yaşından önce yapılması gerekenler arasında yer alan bir diğer unsur ise, ciltte bulunan makyajın ciltte bırakılarak kesinlikle uyunmaması gerektiğidir. Bir diğer detay ise, cildin, güneşin zararlı ışınlarından olabildiğince korunmasının gerekliliğidir.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.