3 Günde Kirpik Ve Kaş Gürleştirici Tarif

3 Günde Kirpik Ve Kaş Gürleştirici Tarif

Kirpik ve kaşları gürleştirmek için kadınların kullanmadığı kozmetik ürün; yapmadığı doğal bakım yoktur. Bunlar da yetmez gibi kirpik ve kaş gürleştirme adına güzellik merkezlerine gider, önemli miktarda harcamalar da yaparlar. Ancak bunların hiç birine gerek yok. Kirpik ve kaş gürleştirici adımları evinizde, hem basit; hem de masrafsız bir şekilde kolayca uygulayabilirsiniz. Hem de bunun için size sadece üç gün yeter. Peki kirpik ve kaş gürleştirmek için atmanız gereken adımlar nelerdir?

3 Günde Kirpik Ve Kaş Gürleştirme

■ Kirpik ve kaş gürleştirmek için ilk işiniz, üzerine bir kaç damla E vitamini yağı damlattığınız bir kirpik fırçası ya da tarağı ile kirpik ve kaşlarınızı sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere fırçalamak ya da taramak olsun. Eğer kaş ya da kirpik fırçası ya da tarağı kullanmıyorsanız, biten bir rimelinizin fırçasını temizleyip onu da kullanabilirsiniz. E vitamini yağını da fırça yerine direkt olarak kirpiklerinize uygulayıp, fırçalama işlemini sonra da gerçekleştirebilirsiniz. Bölgede kan dolaşımını sağlayacak olan fırçalama işlemine ek olarak kullanılan E vitamini yağı da dökülmeleri önleyecektir. Ancak yağın gözlerinize temas etmesini önleyin.

■ Üç günde kirpik ve kaş gürleştirmeye yardımcı olacak bir diğer malzeme de zeytinyağı. Saçlar için sık sık kullanılan zeytinyağının hem saçları güçlendirme, hem de uzatma etkisi bulunuyor. Aynı etkilerden kirpik ve kaşlar için de rahatlıkla yararlanılabilir. Bunun için yapmanız gereken işlem, bir pamuk üzerine dökeceğiniz bir kaç damla zeytinyağını kaş ve kirpiklerinize sürmek. Sonrasında beş dakika bekleyip, ardından da ılık su ile durulayabilirsiniz. Bu işlemi ortalama dört hafta uygulamanız önerilse de, siz kirpik ve kaş gürleştirici etkisine göre istediğiniz kadar sürdürebilirsiniz.

■ E vitamini yağının olmadığı zamanda kirpik ve kaş gürleştirmek için kullanılması tercih edilen alternatif vazelindir. Vazelin sadece kirpik ve kaşları değil, saçları da uzatma etkisi göstermektedir. Bu etkiden yararlanmak için her gece yatmadan önce kirpik fırçası ya da temiz bir maskara fırçası ile kirpik ve kaşlarınıza vazelin uygulayın. Ardından da sabahları ılık su ile sürmüş olduğunuz vazelini durulayın. E vitamini yağı kullandığınız zamanlarda bu uygulamaya ihtiyacınız yok.

■ Kirpik ve kaş gürleştirici bu yöntemleri uygularken ve sonrasında da kirpik kıvırma aletlerini kullanmaktan vazgeçin. Kirpik kıvırıcıların, gürleşmesini istediğiniz ve bunun için çabaladığınız kirpiklerinizi zayıflatıp, onların kırılmalarına neden olduklarını unutmayın.

■ Gözlerinizdeki makyajı işiniz bittiğinde, hemen, özenle ve kaliteli bir göz makyajı temizleyicisi ile temizleyin. Kirpikleriniz, gözlerinizin üzeri ve hassas göz çevresinde herhangi bir makyaj kalıntısı kalmadığından emin olun. Ancak bazı kozmetin ürünler çok inatçıdır; özellikle suya dayanıklı olanları temizlemekte zorlanabilirsiniz. Bu sırada kirpiklerinize fazla baskı uygulamayın. Acele etmeden makyajınızı nazikçe temizleyin.

■ İki çay kaşığı organik Hint yağının içerisine iki tane E vitamini kapsülü ve bir çay kaşığı da Aloe vera jeli karıştırın. Hazırlamış olduğunuz bu karışımı her gece, bir kulak çubuğu yardımı ile kirpiklerinize ve kaşlarınıza uygulayın. Üç gecenin sonunda kirpik ve kaş gürleştirmek için ek başka herhangi bir uygulamaya ihtiyacınızın olmadığını göreceksiniz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.