Lahana Çorbası Diyeti Yapanlar Yorumlar Nasıl Yapılır

Lahana Çorbası Diyeti Yapanlar Yorumlar Nasıl Yapılır

Lahana çorbası diyeti, özellikle kış aylarında rahat çorba içilebilmesi ve lahananın kışa özgü bir çorba olması dolayısı ile zayıflamak isteyenler tarafından sıklıkla uygulanıyor. İçeriğinde neredeyse tüm vitamin ve mineralleri toplayan lahana, faydaları açısından da çok fazla tercih ediliyor.

Zengin lif içeriğine sahip olması ve düşük kalori değeri dolayısı ile zayıflamak isteyenler tarafından en çok tercih edilen sebzeler arasında yer alan lahananın 100 gramında 110 kalori bulunuyor. Lahana aynı zamanda kansızlık, romatizmal hastalıklar ve şeker hastalığına da iyi geliyor.

Kanı temizleyen, idrar söktüren lahananın bağırsak, mide ve kolon kanserlerine karşı koruyucu olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Zayıflamak amaçlı lahana çorbası diyeti yapanlar, lahananın tüm bu sağlıklı faydalarından da yararlanmış oluyorlar.

1 haftada 4.5 kilo verdiren diyetin yapılması sırasında sadece lahana çorbası, yağsız süt, sebze ve meyve kullanımı gerçekleştirilebiliyor. 1 haftadan uzun süre yapılması, kişilerin zayıflamasına değil,önce zayıflama süreçlerinin dolmasına; sonra da yeniden kilo almaya başlamalarına neden oluyor.

Bazı kaynaklar bu diyetten açlık diyeti olarak da söz ediyorlar. Başarısının sebebini, metabolize edilmesi sırasında çok fazla yağ yakmasına bağlayan uzmanlar bu diyetin kalıcı olduğunu belirtiyorlar. Çünkü hızlı zayıflama diyetlerinin geneli sadece kas yakımı gerçekleştirmektedir.

Bu da beraberinde, diyetin bırakılmasının ardından, verilen kiloların geri alınmasını getirir. Ama yağ yaktırarak zayıflatan diyetler öyle değildir. Dolayısı ile kalıcı ve hızlı zayıflamak için tercih edilebilecek olan bu diyet,hastanelerde acil olarak ameliyat edilmesi gereken ancak kilosu buna izin vermeyen hastalara uygulanır.

Mayo Clinic ve Secret Kalp Hastanesi diyeti isimleri ile de anılan bu diyetin nereden çıktığı tam olarak bilinmiyor. Ancak 1980 ve 1990’lı yılların şok diyetleri arasında yer aldığını belirtmeden geçmemeliyiz.

Lahana Çorbası Diyeti Yapanlar

Lahana çorbası diyeti yapanlar internet ortamında yorumlarını paylaşıyor ve bu durum diyete yeni başlayacak olanlara bir nevi ışık tutuyor. Her şeyin öncesinde şu uyarıyı yapmalıyız: diyetler kişilerin sağlık durumlarına, boy ve kilolarına ve yaşam tarzlarına göre hazırlanan listelerdir.

Lahana Çorbası Diyeti

Lahana Çorbası Diyeti Yapanlar

Dolayısı ile bir beslenme ve diyet uzmanı tarafından, sadece size özel hazırlanacak bir diyet listesi ile çok başarılı sonuçlar elde edebilir ve sağlığınız açısından herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmazsınız. Fakat bu diyetin 1haftada 4.5 kilo verdirmesi de size cazip gelebilir ve denemek isteyebilirsiniz.

Peki daha önce lahana çorbası diyeti yapanlar, yaptıkları bu diyetten ne gibi sonuçlar aldılar? Her şeyin öncesinde lahana çorbası pek çok kişinin midesini bulandırıyor. Dolayısı ile ya içmek istemiyor ya da bitirmekte zorlanıyorlar. Fakat sonucunu görmek istedikleri için kusmadan tüketmeye çalışıyorlar.

Çünkü lahana metabolizmayı hızlandırıyor. Dolayısı ile kısa sürede zayıflamayı olanaklı hale getiriyor. Burada 1 haftada 4.5 kilo şeklindenet bir rakam verilsede bu değer herkes için farklılık gösterebiliyor. Bazı kişiler sadece 3kilo zayıflıyor. Bazıları ise 6… 8 kilo zayıflayanların dahi olduğunu belirtmeliyiz.

Hatta ilk gün 1.8 kilo verdiğini belirtenler de var. Ancak her gün tartılmak sizin yapmış olduğunuz diyetle ilgili yanılgıya düşmenize, moralinizin bozulmasına ya da yaptığınız diyeti abartmanıza da neden olabilir. Bu nedenle diyetin başında ve sonunda tartılmanız sizin için daha doğru sonuçlar anlamına gelmektedir.

Lahana Çorbası Diyeti İle Zayıflayanlar Yorumlar

Lahana çorbası diyeti ile zayıflayanlar yorumlar ne yönde merak ediyor ve diyeti yapıp yapmayacağınıza buna göre karar vermeye çalışıyor olabilirsiniz. Konu hakkında sizleri biraz önce de bilgilendirmiştik. Ancak özetlemek gerekirse diyet pek çok kişinin yüzünü güldürüyor.

Hatta bazı kişiler her sene bu diyeti tekrarlıyorlar. Hakkında bilgi sahibi olup, diyetin başarılı olduğunu bilmek, bu kişilerin yeni maceralar peşinde koşmalarının önüne geçiyor. Hal böyle olunca da muhteşem diyet olarak bu diyeti baş tacı yapabiliyorlar.

Lahana Çorbası Diyeti İle Deneyimlerimiz

Lahana çorbası diyeti ile deneyimlerimiz konusunda siz de fikirlerinizi konu altına yorum olarak yazabilir ve bu diyeti uygulamak isteyen takipçilerimize ışık tutabilirsiniz.

Memorial Hastanesi Lahana Çorbası Diyeti

Memorial Hastanesi lahana çorbası diyeti araması yapan çok sayıda kişi bulunuyor. Bu aramayı muhtemelen bu diyetin hastanelerde uygulatılarak hastalara hızlı kilo verdirilmesi dolayısı ile yapıyorsunuz. Ve evet,hastanelerin bu diyeti hastalarına uyguladıkları doğru.

Ancak atladığınız bir konu var ki o da hastaların tüm sağlık görünümlerinin hastanelerin elinde olması. Çünkü her diyet her birey için uygun değildir. Altta yatan bir sağlık sorununun bulunması halinde bu diyet pek çok kişiye yarar yerine zarar getirebilir.

Ancak herhangi bir olumsuz durumun söz konusu olmaması halinde zayıflamaya ek çok sayıda fatdası bulunduğunun da unutulmaması gerekiyor. O halde diyet yapmaya başlamadan öncedoktorunuzadanışmalı ve en azından onun onayını da almalısınız.

Diyet Lahana Çorbası Nasıl Yapılır?

Diyet lahana çorbası nasıl yapılır sorusuna yanıt olarak hazırlayacağınız çorbanın içerisinde yağ ve tuz bulunmamasına dikkat etmelisiniz. Krema da kalorisi bol olması sebebiyle çorbaya eklenmeyecek malzemeler arasında yer alıyor.

Lahana Çorbası Diyeti

Diyet Lahana Çorbası Nasıl Yapılır

Bunun haricinde istediğiniz baharatı, düşük kalorili sebzeleri, lahana ağırlıklı olmak kaydı ile çorbanızın içerisine koyabilir ve çorbaya bu şekilde tat vererek, içimi sırasında midenizi bulandırmasını önleyebilirsiniz. Blenderden çekmeniz halinde ise daha lezzetli bir çorba elde edebilirsiniz.

Pek çok kişi çorbanın hergün yapılıp yapılmayacağını da merak ediyor. Bizim size önerimiz taze taze yapmanız yönünde. Ancak yoğun bir gündeminiz varsa ve buna zamanınız yoksa da iki günde bir yapmayı tercih edebilirsiniz.

Bir haftada 4.5 kilo vermek için uygulanan lahana çorbası diyetinde, günde üç öğün yemek yemek zorundasınız. Ve gün içerisinde tükettiğiniz her bir öğünde de bir kase lahana çorbası içmek durumundasınız. Zayıflama çorbaları arasında yer alan lahana çorbasının yağsız olarak hazırlanması gerekmektedir.

Lahana çorbası diyeti ile bir haftada 4.5 kilo vermek istiyorsanız, diyeti yaparken, çilek ve muz başta olmak üzere, içeriğinde şeker olan diğer meyveleri tüketmeniz kesinlikle yasaklanmıştır. Tüketeceğiniz kahve ya da çayın içerisine de şeker ya da başka bir tatlandırıcı eklememelisiniz.

Lahana çorbası diyetinde, alkolsüz içecek yasağınızın bulunmaması ile birlikte, alkol ve şekerin içeriğinde bulunduğu yiyeceklerin tüketilmesi yasaktır. Maden suyu ise lahana çorbası diyetinde serbest olan en önemli içeceklerden bir tanesidir. Lahana çorbası diyeti uygulamasında öğün atlamanız yasak iken sofraya aç olarak oturmanızın da yasak olduğunu bilmelisiniz.

Bir haftada 4.5 kilo vermek için uygulamanız gereken diyet lahana çorbası nasıl yapılır sorusunun yanıtı olan program şu şekildedir:

1. Gün: Lahana çorbası ile birlikte, muz haricindeki diğer meyveler. Karpuzu rahatlıkla tüketebilirsiniz. Bununla birlikte, kahve ya da çay içecekseniz şeker kullanmamanız gerekmektedir.

2. Gün: Diyet programının ikinci gününde meyve yenilmesi yasak iken mısır dışındaki diğer sebzelerin tüketimi serbesttir. Diyetin baş tacı ise elbette yine lahana çorbası…

3. Gün: Meyve ve sebzeler ile birlikte lahana çorbası.

4. Gün: Bir bardak yağsız süt ve üç adet muz ile birlikte lahana çorbası

5. Gün: Dört adet domates, 150 gram sığır eti ve lahana çorbası…

6. Gün: Lahana çorbası ile birlikte istenildiği kadar sebze ve bununla birlikte 150 gram dana eti ya da 150 gram sığır eti veya 150 gram derisi alınmış tavuk eti.

7. Gün: Şekersiz meyve suları, bir kase esmer pirinç, lahana çorbası ve istenildiği kadar sebze…

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.