Belli Başlı Sivilce Nedenleri Nelerdir? Nasıl Önlenir?

Siz, eğer bir sivilce problemi ile karşı karşıya iseniz, sivilcelerinizin sosyal hayatınızı olumsuz etkilemesi nedeniyle mutlaka sivilce nedenlerini araştırmaya çalışıyorsunuzdur. Sivilce nedenlerini bulup ortadan kaldırmak, sivilce sorununuzu çözer şeklinde bir düşünceye sahip olabilirsiniz. Bundan dolayı biz de sizlere, sivilce nedenleri hakkında bilgi vermeyi amaçlıyoruz.

Biliyor musunuz; sivilce nedenleri arasında genetiğin, yani ailenizden aldığınız özelliklerin çok büyük önemi bulunmaktadır. Anne ve babanızdan,sizin yaşınızda iken, sivilcelerinin olup olmadığını öğrenmelisiniz. Eğer annenizde ya da babanızda, sizin yaşlarınızdayken sivilce problemi gelişmiş ise, sizin de sivilceler ile savaşmanız kuvvetle muhtemeldir.
Sivilce nedenleri arasında stres de sayılmaktadır. Stres sivilce nedenleri arasındadır; çünkü, stres, sizin cildinizde daha fazla sebum üretilmesine neden olmaktadır. Cildinizin üretmiş olduğu fazla sebum da, cilt gözeneklerinizin tıkanmasına neden olur. Bu durum, sivilce oluşumunu oldukça kolaylaştırıyor. Yani stres, sivilce nedenleri arasında kendisine önemli bir yer bulmaktadır.
Sivilce nedenleri arasında, aşırı sıcakları da saymak gerekmektedir. Gerek aşırı sıcaklar nedeniyle; gerekse de önemli egzersizler yaparak terleyen kişilerin, terlediklerini fark ettikleri anda duş almaları ve ciltlerini temizlemeleri gerekmektedir. Aksi takdirde, terlemek de sivilce nedenleri arasında görülecektir.
Sivilce nedenleri arasında, genç kızlar için adet düzensizliğinden de söz etmek gerekmektedir. Hormonal düzensizlikler, sivilce nedenleri arasında kendisine önemli bir yer bulmaktadır.
Sivilce nedenleri arasında,cilde uygulanan kozmetik ürünlerin yanlış olmasının da önemi bulunmaktadır. Evde uyguladığınız; ya da güzellik salonlarında cildinize uygulattığınız kozmetik ürünler, sivilce nedenleri arasında sayılmaktadır.
Sivilce nedenleri arasında, sizi güneşten koruması için başınıza takmış olduğunuz; ya da yağmurdan koruması için kullandığınız şapkaların da büyük bir yeri bulunmaktadır. Şapkalar sizin için sivilce nedenleri arasında yer alıyorsa, o halde, kullandığınız şapkalarınızdan vazgeçmek durumunda kalabilirsiniz.
Güneşte fazla kalmanın sivilce tedavisinde etkili olduğunu düşünenler ise bu hatayı yapmamalılar. Güneş, hem cilt lekelerine; hem de yanıklara neden olmaktadır.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.