Adet Sancısı İçin Öneriler Adet Sancısını Ne Keser

Daha önceki yazımızda sizlere, adet sancısına iyi gelen çay önerilerinden bahsetmiştik. Bu yazımızda ise, adet sancısını geçiren bitkiler, adet sancısını azaltan gıdalar, adet sancısını ne keser, adet sancısını ne geçirir… gibi soruların yanıtlarından bahsederek, adet sancısı için önerilerde bulunmaya çalışacağız… Umarız bu konu ile, her ay zor dönemler yaşadığınız günlerin sayısını biraz daha azaltmanıza katkıda bulunabiliriz… Adet sancısını geçiren bitkiler, adet sancısını azaltan gıdalar için, yazımızın devamını okuyabilirsiniz…

Adet sancısı için önerilerimizin ilkini, adet sancısı öncesi döneme göre gerçekleştirmek istiyoruz. Kimi kadınlar, adet döneminin bir hafta öncesinde baş ağrısı problemleri ile karşılaşır; ve karınlarında şişlikler hissederler. Eğer sizin de buna benzer problemleriniz var ise, adet dönemi öncesinde, tuzu azaltmanızda fayda görülmektedir.
Adet sancısını geçiren bitkiler arasında, kuşkonmaz, maydanoz; ve ıhlamurdan söz etmek gerekmektedir. Adet sancısını azaltan gıdalar arasında yer alan kuşkonmaz, ıhlamur; ve maydanoz, karındaki şişliği, ödem giderici özellikleri; ve idrar söktürücü etkileri ile azaltmaktadırlar.
Adet sancısını ne keser sorusunun yanıtı olarak, adet sancısını azaltan gıdalar arasında balık, et, fıstık; ve fındıktan da söz etmek gerekmektedir.
Adet sancısını ne geçirir sorusunun yanıtı için, az işlem görmüş olan; mümkün olduğunca doğal sebze ve meyvelerin tüketilmesi gerekmektedir.
Adet sancısını azaltan gıdalar arasında, doymamış ya karbonhidratları içeriği yüksek olan bitkisel yağlardan mutlaka yararlanmak gerekiyor.
Adet sancısını ne keser sorusunun yanıtlarından bir diğeri de, kuru baklagiller; ve, içeriğinde bulunan yağ miktarı düşük olan beyaz etler olarak belirtilebilir.
Adet sancısını ne geçirir sorusunun yanıtlarından bir başkası ise, yulaf, pirinç; ve patates üçlüsüdür…
Adet sancısını geçiren bitkilerden söz ederken şundan da bahsetmek gerekmektedir ki: adet sancısını ne keser; adet sancısını ne geçirir sorularının yanıtları içerisinde kesinlikle, içeriğinde çok fazla tuz; ya da şeker bulunan gıdalar ile çikolata yer almamaktadır. Adet döneminde, vücudu şekere gereksinim duyan kişiler, bu gereksinimlerini, mümkün olduğunca doğal gıdalarla; adet sancısını azaltan gıdalarla karşılamaya çalışmalıdırlar. Adet döneminde tüketilen çikolata, kan şekerini ani bir şekilde yükseltmekte; sonrasında da yine aynı hızda düşürmektedir…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası