Spor Salonları Kaça Kadar Açık Kaçta Kapanıyor Saatleri

Spor Salonları Kaça Kadar Açık Kaçta Kapanıyor Saatleri

Spor salonları, genel olarak bakıldığında sağlıklı yaşama açılan kapı olarak nitelendirilirler. Bu noktada neden spor salonları sorusu aklınıza gelebilir. Para vermeden spor yaparsak sağlıklı olamaz mıyız? Olursunuz elbette. Ancak spor, bilinçli olarak uygulanması gereken bir yaşam şeklidir.

Aslında en iyi sporun yüzme olduğu pek çok uzman tarafından dile getirilmektedir. Vücut yorulmadan, yıpranmadan kalori yakar ve sağlığına kavuşur. Ancak fitmess, pilates ve aletli – aletsiz jimnastik teknikleri de spor salonları içerisinde rahatlıkla yapılabilir. Eğer bu hareketleri bilinçsiz yaparsanız sakatlanmalara varan olumsuz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

Dolayısı ile size spor hocaları tarafından gösterilen hareketleri, onların belirlediği set ve sayılarda düzenli olarak yapmanız önerilmektedir. Böylece kas yapabilir, daha fit bir vücuda sahip olabilir, daha sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz. Ramazanda spor salonları ise en çok araştırılan konular arasında yer aldı.

Çünkü Koronavirüs tedbirleri kapsamında spor salonlarına ciddi kısıtlamalar getirilmiş; hatta kapatılmaları ya da belirli saatlere kadar çalışmaları gündeme gelmişti. Ve bu durum özellikle çalışanların ya da öğrencilerin zor günlerden geçmelerine neden oldu. Spora gitmek için zamanı ayarlamak büyük önem kazandı.

Fakat sonrasında Korona virüs tedbirleri gevşetildi. Hatta bazı yerlerde tamamen kaldırıldı. Spor salonları da tedbirlerin kaldırıldığı yerler arasında yer alıyor. Fakat çalışıyorsanız ya da öğrenciyseniz yine de kendinizi çalışma saatlerine göre ayarlamalısınız.

Spor Salonları Kaça Kadar Açık?

Spor salonları kaça kadar açık sorusuna kesin bir yanıt veremesek de genel olarak 07:00 – 23:00 saatleri arasında açık olduklarını söyleyebiliriz. Bu durum bir genel olması gerekenden farklı olarak spor salonunun müşteri potansiyeline göre değişiklik göstermektedir.

Spor Salonları Çalışma Saatleri

Spor Salonları Kaça Kadar Açık

Yani spor salonları kaça kadar açıksorusunun yanıtı her spor salonuna göre farklılık gösterebilir. Bu nedenle de kayıt olmayı düşündüğünüz yerden özel bilgi istemeniz sizin için çok daha mantıklı olacaktır. Peki ama insanlar spor salonlarına neden giderler? Hem de dışarıda bedava spor yapılabilecek parklar ya da alanlar varken?

Çünkü spor salonlarında özellikle ilk zamanlar size eşlik eden spor hocaları bulunmaktadır. Böylece fazla kilolarınız için bölgesel anlamda yoğunlaşabilir, kaslarınızı nasıl sıkılaştırabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Hangi hareketi nasıl ve kaç set, kaç tekrar yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Bu şekilde daha fit ve sağlıklı bir vücuda daha kısa zamanda ulaşabilmeniz söz konusu olur. Bilgileri edindikten sonra ise isterseniz evde, YouTube üzerinden video izleyerek; isterseniz de açık alanlarda hareketlerinizi yapabilirsiniz. Ancak insanlar spor salonlarına sadece sayıflamak ya da sağlıklı yaşam için de gitmezler.

Pek çok insan, sadece sosyalleşmek adına spor salonlarına gitmeyi tercih eder. Burada arkadaşlıklar edinmek amacındadırlar. Aynı zamanda spor yaparak sağlıklı yaşama bir adım daha da yaklaşmış olurlar.Ancak amacınız bu ise müşterisi bol bir spor salonu tercih etmelisiniz.

Spor Salonları Kaçta Kapanıyor?

Spor salonları kaçta kapanıyor sorusunun yanıtı güne ve müşteri durumuna göre, pek çok spor salonu açısından değişiklik gösterebilir.Ancak genel olarak bakıldığında,pek çok spor salonunun 23:00’a kadar açık olduğunu söyleyebiliriz. Bu anlamda en doğru bilgiyi, çalıştığınız spor salonundan alırsınız.

Spor Salonları Kaça Kadar Açık

Spor Salonları Kaçta Kapanıyor

Google’de Spor salonları kaçta kapanıyor şeklinde basit bir arama yapsanız dahi, sadece arama motorunun önerdiği firmalara göz attığınızda, 19’a kadar açık olduğunu gördüğünüz salonlar ile karşılaşırsınız. Çalışıyorsanız erken saatte kapanan salonlar sizin çok da işinize yaramayabilirler.

Kayıs sırasında bu bilgileri mutlaka istemeli;planınızıbunun üzerine yapmalısınız.

Spor Salonları Çalışma Saatleri

Spor salonları çalışma saatleri, seçtiğiniz spor salonunun müşteri portföyüne göre değişiklik göstermektedir. Buna göre 07:00 – 19:00 arasında hizmet veren spor salonları bulunduğu gibi, 07:00 – 00:00 saatleri arasında hizmet veren spor salonları da bulunmaktadır.

Büyükşehir Belediyesi Ücretsiz Spor Salonları

Büyükşehir Belediyesi ücretsiz spor salonları, Mersin, İstanbul, Ankara… gibi pek çok ilde, özelliklespordan uzak, hareketsiz yaşam süren kişilerin kullanımına sunulmaktadır. Hatta buralarda spor kursları verilerek, sporun tabana yayılması hedeflenmektedir.

Ücretsiz Spor Salonları

Büyükşehir Belediyesi Ücretsiz Spor Salonları

Peki neden? Çünkü hayat pahalılığının hüküm sürdüğü bugünlerde insanların spor salonlarına ayıracak parası yeteri kadar olmayabiliyor. Ve dolayısı ile spor, hayatın planları arasında ikinci sıraya atılıyor. Ama ne yazık ki pek çok sağlık sorunu hareketsiz yaşam sonucunda ortaya çıkıyor.

Bu sorunlar arasında obezite ilk sırayı çekiyor gibi görünse de beraberinde diyabet, eklem ve kemik problemleri ve çok daha fazla sağlık sorunu geliyor. Dolayısı ile siz de yaşadığınız şehir için Büyükşehir Belediyesi ücretsiz spor salonları araması yapabilir; hem kendiniz, hem de çocuklarınız için spora zaman ayırabilirsiniz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.