Dünya Kupası 2018 Puan Durumu 18 Haziran

Dünya Kupası 2018 Puan Durumu 18 Haziran

Dünya Kupası 2018 hakkında bilgileri sizlerle hız kesmeden paylaşmaya devam ediyoruz. 18 Haziran 2018 itibari ile şimdiye kadar oynanan maçlara istinaden Dünya Kupası 2018 puan durumunu sizlerle paylaşacağız. Bununla kalmayıp, Dünya Kupası 2018 maçlarına ilişkin detayların da kısa yorumlarını aktaracağımızı belirtmek isteriz. O halde zaman kaybetmeden Dünya Kupası 2018 puan durumunu sizlere aktararak Dünya Kupası 2018’in havasını yansıtmaya başlayalım.

Dünya Kupası 2018 Puan Durumu 18 Haziran

Dünya Kupası 2018 A grubu puan durumuna baktığımızda, Rusya ve Uruguay’ın 3 puana sahip olduklarını görüyoruz. Rusya liderlik koltuğunda, 5 avaraj ile oturuyor. Her iki takımın da henüz bir galibiyeti var. Mısır ve Suudi Arabistan ise üçüncü ve dördüncü sırada yer alıyorlar.

Dünya Kupası 2018 B grubu puan durumuna baktığımızda, İran’ın üç puan ve 1 avaraj ile, grubun tek galip takımı olarak lider olduğunu görüyoruz. İran Fas’ı yenerek son sıraya atmış olmakla birlikte, grubun ikinci ve üçüncü sırasında ise Portekiz ve İspanya yer alıyor. Her iki takımın da 1 puanı bulunuyor. Kendi aralarında yapmış oldukları maçta berabere kalan İspanya ve Portekiz’in avarajları ise 3. Dolayısı ile ilk maçlarda B grubunun sürprizi İran oluyor.

Dünya Kupası 2018 C grubu puan durumunda, Fransa ve Danimarka 3’e puan ile birinci ve ikinci sırada yer almaktalar. Fransa’nın 2, Danimarka’nın ise 1 avarajı bulunuyor. 1 avarajlı ancak puanı bulunmayan Avustralya üçüncü sırada yer alırken, son sırayı ise avarajı dahi bulunmayan Peru 18 Haziran itibari ile almış durumda.

D grubu puan durumunda Hırvatistan 3 puan ve 2 avaraj ile liderliği ele geçirmiş durumda. Hırvatistan bu sırayı, Nijerya’yı yenerek, onu dördüncülüğe atmak sureti ile yerleşmiş durumda. D grubunun ikinci ve üçüncülüğünü ise berabere kaldıkları maç ile Arjantin ve İzlanda almış durumda. Her iki takımın da puanı 1. İlk maçlarında beraberlik elde etmiş olan Arjantin ve İzlanda’nın avarajları 1.

E grubu puan durumu ise şu şekilde: Sırbistan, Kosta-Rika’yı 1 – 0 yenerek, 3 puan ve 1 avaraj ile liderliği ele geçirmiş durumda. Dün akşam oynanan Brezilya – İsviçre maçında ise 1 – 1’lik beraberlik elde edildi ve ikincilik ve üçüncülük koltuğu Brezilya ve İsviçre’nin oldu. Her iki takımın da puan ve avatajları 1. Kosta-Rika’nın puan ve avarajı bulunmuyor ve dördüncü sırada yer alıyor. Bu tabloya baktığımızda, E grubunda iki farklı sürpriz ile karşılaşıyoruz. Bu sürprizlerden ilki Sırbistan’ın liderliği. İkincisi ise Brezilya ve İsviçre’nin beraberliği. Sizlere daha önce, Dünya Kupası 2018’in favori takımlarından bahsederken de, en favori takımın Brezilya olduğunu belirtmiştik. İlk maçında berabere kalması Brezilya’nın büyük sürprizi oldu. Öyle ki, son dakika atılan serbest vuruşun görüntüleri neredeyse tüm izleyicilerin telefonlarına kaydedildi. Diğer grup maçlarının sonuçları ve Brezilya’nın gruptan çıkıp çıkamayacağını, ilerleyen günlerde göreceğiz.

Dünya Kupası 2018 puan durumunda sıra F grubuna geldiğinde Almanya sürprizi ile yolumuza devam ediyoruz. Almanya Meksika’ya 1 – 0 yenilerek, ilk maç ile grubun dördüncü sırasına oturmuş durumda. Meksika ise bu maç ile liderliği elde ederek 3 puana ve 1 avataja sahip durumda. Güney Kore ve İsveç’in ise maç eksikleri bulunuyor.

Dünya Kupası 2018 G ve H grubu için puan durumu ise 18 Haziran itibari ile henüz şekillenmiş değil; çünkü ilk maçlar henüz oynanmış değil. Bakalım ilerleyen günler bizlere neler gösterecek…

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.