Şimdiden Tartışma Yaratan Tecavüz Sahnesi Ve İffet

İffet dizisi henüz başlamadı; ancak tecavüz sahnesi tartışmaları şimdiden gündemde kendisine bir yer buldu. Ve doğal olarak oyunculardan da bu olaya karşı bir açıklama geldi… İffet dizisinin başrol oyuncularından Faruk Peker, canlandırdığı Cemil karakterinin gerçekleştirdiği tecavüz sahnesinin, aslında bir tecavüz sahnesi değil; bir fantazi sahnesi olduğunu ileri sürdü. Ve bununla birlikte, iffette neler olacak sorusuna da kısa bir açıklama getirmiş oldu. Dilerseniz Faruk Peker’in açıklamalarına kısaca göz atalım:

<

Faruk Peker, İffet dizisinde gerçekleştirilen tecavüz sahnesinin çok tartışıldığını; ancak o sahneye tecavüz sahnesi adını vermenin yanlış olduğunu belirtti ve İffet ile Cemil arasında gerçekleştirilen bir fantazidan başka bir şey olmadığını belirtti. Tecavüz sahnesi olarak gerçekleşen sahnenin ardından İffet’in şu sözü söylediğini belirtti Faruk Peker: ”Ben temiz yastıklar ve çarşaflar arasında olacağını hayal etmiştim…” Faruk Peker, İffet’in bu sözünü belirterek, olayın İffet tarafından da tecavüz olarak nitelendirilmediğini; ve bir fantazi sahnesi olduğunu öne sürdü.
Kartal Tibet, Faruk Peker’in tecavüz sahnesi olarak adlandırılan sahneyi çekmeden önce kendisine, ”Öyle bir sahne gerçekleştirmelisiniz ki, 50 sene sonra bile hatırlanmalı” dedi. Faruk Peker bu konuşmayı anlatıyor; ancak 29 sene önce çekilen İffet filmindeki o sahnenin, tecavüz sahnesi olarak adlandırılmasının, sinemaseverler açısından çok sığ bir isim olduğunu belirtiyor.
Bizim aklımıza ise şu soru geliyor: Faruk Peker, tecavüz sahnesini çektikten sonra, adının tecavüz oyuncusu olarak anılmasını istemediği için mi bu açıklamayı yaptı; ve kendisini bu kalıptan uzaklaştırmaya çalıştı; yoksa İffet dizisi İffet filminin senaryosundan farklılaştırıldı mı; ya da gerçekten Faruk Peker’in de belirttiği gibi İffet filmindeki sahne bir fantazi sahnesi idi de tecavüz sahnesi olarak yanlış mı anlaşıldı? Sorularımızın cevabını, İffet başladığında hep birlikte alacağız…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası