Muhteşem Yüzyıl’da Kastilya Prensesi İsabella Fortuna

Muhteşem Yüzyıl’a katılan yeni oyuncular arasına, Muhteşem Yüzyıl‘ın dün akşamki bölümünde Melike İpek de dahil oldu. Melike İpek Kimdir diye Merak edenler için, Melike İpek’in, eski Devlet Bakanı Yüksel Yalova’nın kızı olduğu cevabını verebiliriz. Muhteşem Yüzyıl‘da Melike İpek, Kastilya Prensesi İsabella Fortuna karakterini canlandırıyor. İsabella Fortuna, esir alınarak İstanbul’a getirildi; ve sonrasında da Osmanlı haremine getirildi. Görünen o ki, İsabella Fortuna, Hürrem Sultan’ı Muhteşem Yüzyıl’da zorlayacak isim olacak.

<

Muhteşem Yüzyıl dizisinin dün akşamki bölümünde yayınlanan final sahnesine bakıldığında, Hürrem Sultan’ın rakibinin Kastilya Prensesi İsabella Fortuna olacağı gözlemleniyor; görünüşe göre, Kanuni Sultan Süleyman, ilk görüşte İsabella Fortuna’ya çarpılmış gibi.
Bununla birlikte, Hürrem Sultan Kanuni Sultan Süleyman’ın aklını Pargalı İbrahim’e karşı karıştırmayı da ihmal etmiyor. Tarihten edindiğimiz bilgilere göre, Kanuni Sultan Süleyman’ın, Hürrem Sultan tarafından verilen bilgiler çerçevesinde Pargalı İbrahim’i öldürmesi gerekiyor. Bunun için de diyebiliriz ki: Hürrem Sultan, yeni rakibi olan Kastilya Prensesi İsabella Fortuna’yı de yenmeyi başaracaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası