Vatanım Sensin Nasıl Bitti?

Vatanım Sensin Nasıl Bitti?

Vatanım Sensin Kanal D’nin sevilen dizilerinden bir tanesi olmakla birlikte, 59 bölüm boyunca izleyicisinin karşısına çıktı. Vatanım Sensin final bölümü olan 59. bölüm Kanal D ekranlarında dün akşam yayınlandı. Peki Vatanım Sensin nasıl bitti? Sizlere ilerleyen bölümlerde, başrollerini Halit Ergenç, Bergüzar Korel ve değerli oyuncuların paylaştığı Vatanım Sensin final bölümü hakkında bilgilerden söz edeceğiz. Bakalım Vatanım Sensin nasıl bitti…

Vatanım Sensin Nasıl Bitti?

Vatanım Sensin final bölümünde, Milli Mücadele’de, Türk halkı, canı pahasına savaştı. Bu savaşta Cevdet, hem ailesini, hem de vatanını kurtarmak adına kararlar almaya ve hareket etmeye çalıştı.

Yunan Kumandanı Filippos, Cevdet’in gerçek kimliğini öğrendi. Bunun üzerine Yunan askerleri tarafından tutuklanan Cevdet, hayatının en önemli sınavını vermeye başladı. Hücreye kapatıldı ve işkenceye maruz bırakıldı. Bu sırada ondan, Mustafa Kemal Paşa ve Türk ordusunun planları öğrenilmek istendi.

Tüm bunlara kararlı bir şekilde direnen Cevdet’in kırılma noktası ise karşısında, uğruna canını feda edebileceği eşi Azize’yi görmek oldu. Şimdi Azize de işkenceye maruz bırakılıyor ve Cevdet bunu görerek kahroluyordu. Artık yapabileceği tek şey, intikamını alabilmek adına doğru zamanı beklemekten ibaretti.

Hala, Miralay Cevdet olarak görevine kaldığı yerden devam edebilmenin özlemini içinde büyütmekte olan Cevdet, hücrede Azize ile birlikte işkencelere maruz kalırken, Anadolu’da Milli Mücadele için devam etmekte olan savaş giderek büyüdü. Artık sona yaklaşılıyordu. İşgalci güçler Anadolu’nun her bir karışını ele geçirmek için savaşırken, Türk ordusunun canı pahasına vermiş olduğu mücadele, işgalci güçleri etkisiz hale getirmişti.

Türk askerleri Mustafa Kemal Paşa’nın vermiş olduğu emirler çerçevesinde başarı elde etmişlerdir. Yıldız ve Hilal ise İzmir’den kaçarak cepheye gitmiş ve burada anne ve babalarının başına gelenleri öğrenmişlerdir. Bu iki kardeş için de savaşın karanlık yüzü olmuştu. Yakup cephede yaralanmıştı ve Yıldız onun yanından hiç ayrılmadı. Amacı: Yakup’un eski gücüne kavuşması ve mücadelesine kaldığı yerden devam etmesini sağlamaktı.

Milli Mücadele’nin kazanılmasında Leon’un da payı büyüktü. O Yunan ordusu içindeki görevini kullanarak Türk ordusunu desteklemişti.

Eski Yorumlar
  1. Fırat

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.