Muhteşem Yüzyıl Neden Yayınlanmadı? Meryem Uzerli Diziden Ayrılıyormu?

Muhteşem Yüzyıl Neden Yayınlanmadı? Meryem Uzerli Diziden Ayrılıyormu?

Meryem Uzerli diziden ayrılıyormu22 Mayıs 2013 Çarşamba akşamı Muhteşem Yüzyıl dizisinin yayınlanmaması, ancak 22 Mayıs 2013 öncesinde Muhteşem Yüzyıl 100. Bölüm fragmanlarının yayınlanması, Muhteşem Yüzyıl neden yayınlanmadı sorusunun yanıtının akıllarda soru işareti bırakmasını gündeme getirdi. Peki sizce Muhteşem Yüzyıl neden yayınlanmadı? Bir Flaş haber, Muhteşem Yüzyıl neden yayınlanmadı sorusunun yanıtları içerisinde bir soruyu daha beraberinde getiriyor: Hürrem Sultan diziden ayrılıyor mu? Meryem Uzerli diziden ayrılıyor mu? Gelin bu bilgileri birlikte gözden geçirelim:

Muhteşem Yüzyıl neden yayınlanmadı diyenler için, Hürrem Sultan Meryem Uzerli’nin, 19 Mayıs 2013 Pazar günü İstanbul’dan gizlice ayrıldığını belirtmemiz gerekmektedir. Öyle ki, Almanya’ya giden Meryem Uzerli, 20 Mayıs 2013 Pazartesi günü Almanya’dan gönderdiği mesajında sağlık durumunun iyi olmadığını, ve Tükenmişlik Sendromu’na yakalandığnı belirtti. Almanya’da doktora görüneceğini, ve tedavisinin yapılmasını bekleyeceğini belirten Meryem Uzerli, İstanbul’a ne zaman döneceğinin belli olmadığını da mesajına eklemeyi unutmadı… İşte Muhteşem Yüzyıl neden yayınlanmadı sorusunun yanıtı da tam burada gizli: Muhteşem Yüzyıl dizisinin yedek bir bölümü bulunmamakta idi. Bu nedenle, bir önceki Muhteşem Yüzyıl bölümünün yayınlanması durumu gündeme gelmiş oldu.
Bu bilgiler eşliğinde aklımıza gelen diğer soru ise şu oluyor: Meryem Uzerli diziden ayrılıyormu? Hürrem Sultan diziden ayrılıyormu? Bu noktada belirtmemiz gerekiyor ki, Meryem Uzerli, yapımcı firma ile sezonluk anlaşma yapmış durumda; ve üç bölümlük anlaşması bulunuyor. İddialara göre, Meryem Uzerli’nin, Türk değil de Alman vatandaşı olması dolayısı ile, bu sözleşmenin de kendisini bağlamadığını, üç bölümde de yer almayacağını, bunun da kendisi için bir sorun teşkil etmeyeceğini belirtiyor. Ne derece doğru olduğunu bilememekle birlikte, bunun bir iddiadan ibaret olduğunu belirtmemiz gerekmektedir.
Hürrem Sultan diziden ayrılıyormu, Meryem Uzerli diziden ayrılıyormu sorusunun diğer yanıtına baktığımızda ise, Meryem Uzerli’nin bu şekilde davranmasının nedeninin şu olabileceğini öğreniyoruz: Her bölüm için 20.000 TL alan Meryem Uzerli, daha önceden, dizi bölümlerinin çok uzun olduğunu belirterek, daha kısa olmasını, bu durumdan çok mutlu olmadığını, ve çok yorulduğunu belirtmişti. Bu nedenle, Meryem Uzerli’nin anlaşamama nedeninin ücret azlığı, ya da dizi bölümlerinin uzun sürmesi olduğunu da düşünebiliriz.
Meryem Uzerli diziden ayrılıyormu? Hürrem Sultan diziden ayrılıyormu şeklindeki sorularla birlikte, Meryem Uzerli yerine, Muhteşem Yüzyıl’da kimin rol alacağının düşünülmeye başladığını da belirtmemiz gerekmekte. Çünkü, Muhteşem Yüzyıl’ın çekimlerine, 27 Mayıs 2013 Pazartesi gününe kadar ara verildi, ve sonrasında, Muhteşem Yüzyıl çekimleri kaldığı yerden devam edecek. Meryem Uzerli’nin de bir dönüş tarihi belirtmemesi, Muhteşem Yüzyıl’da Hürrem Sultan’ı kim canlandıracak sorularının gündeme gelmesinin de doğal sonucu.
Yazar görüşü olarak kısaca düşüncelerimi aktarmam gerekirse: Bir şarkı, ilk kim söylerse onunla güzeldir. Bir karakteri kim canlandırırsa onunla özdeşleşir. Meryem Uzerli’de bundan böyle Hürrem Sultan aranacak; Hürrem Sultan karakterinde ise mutlaka Meryem Uzerli özlenecek. Ancak, Muhteşem Yüzyıl devam edecek, ve Meryem Uzerli olmayacaksa, Almeda’nın bana göre, Hürrem Sultan rolüne aday isim olması doğru olacaktır…

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.