Evren Mevlanaoğlu : Değiştim! Evren Mevlanaoğlu Kimdir?

Evren Mevlanaoğlu : Değiştim! Evren Mevlanaoğlu Kimdir?

Evren Mevlanaoğlu, yeni teklisi Değiştim ile 13 Mayıs 2022 Cuma günü müzik listelerini yeniden alt üst etmeye geldi. 2021 yılında 3 farklı tekli ile hayranlarının karşısına çıkan başarılı sanatçıyı, ilk olarak Sezen Aksu’ya ait Oyun Bitti isimli şarkıda dinledik. Ardından Tual ile tanıdığımız Deliriyorum şarkısını yorumladı.

Her iki şarkısı ile de ciddi başarılara imza atan Evren Mevlanaoğlu durmadı ve hayranları ile, Aslı Güngör’ün Devirdim Yılları isimli şarkısı aracılığıyla buluştu. Kendisini PopStar isimli yarışma programı ile tanıdığımız bu farklı sesin beğenilen yorumları geçtiğimiz yıla damgasını vurmuştu.

Evren Mevlanaoğlu Kimdir

Evren Mevlanaoğlu

Farklı yorumu ile her zaman sahnelerde olan PopStar Evren, şimdi ise cover olmayan bir şarkı ile karşımızda. Bu şarkısı ile özellikle kadınlara hitap ediyor. Eğer bir kadınsanız, bu şarkıda ya kendinizi bulacaksınız ya da şarkıda bahsedilen kadın gibi olmak istediğinizi fark edeceksiniz.

Her yaptığı şarkıda farklı sound kullanan şarkıcı, Değiştim’de elektronik soundlara ağırlıklı olarak yer veriyor. Sözü, müziği ve düzenlemesi Tansel Doğanay’a ait olan bu şarkı ile PopStar Evren hayranları farklı bir sound ile karşılaşacaklar. Bu duruma neden olan ise onun çok geniş bir müzik yelpazesine sahip olması.

Şarkının hazırlık aşamasında Tansel Doğanay adını ağırlıklı olarak görmekteyiz. Örneğin kapak fotoğrafı ona ait. Synthesizer ve klavyeler de onun tarafından çalındı. Şarkının kayıtları Stüdyo M’de Mustafa Mert tarafından alındı. Elektro gitarlar ise Dr. İsmail Koçak tarafından çalındı. Kapak tasarımı Vitrindeyiz Kreatif Agency tarafından yapıldı.

Evren Mevlanaoğlu

Evren Mevlanaoğlu

Sahne çalışmalarına aravermeden devam edecek olan Evren’i her Perşembe Jumanti’de, haftanın diğer günleri ise Köyceğiz Avangart’ta izleyebilirsiniz. PopStar Evren’i 16Mayıs 2022 Pazartesi günü 13:00’da ise yeni şarkısı Değiştim ile TR Radyo‘da Almina iLe Nazar Boncuğu programında dinleyebilirsiniz.

Evren Mevlanaoğlu Kimdir?

Evren Mevlanaoğlu kimdir? Çocukluğundan beri müziğin içinde olan başarılı ismin müziğe başlama zamanı ise hemen hemen Orta okul yıllarına tekabül ediyor. Müzik yarışmalarının gündemde olduğu zamanlarda o yarışmalara katılan Evren’in katıldığı en popüler yarışmalar arasında PopStar yer alıyordu.

Bu nedenle onu pek çok kişi PopStar Evren olarak tanıyor. Yarışmada çok başarılı oldu. Ancak elenmesi herkesi şaşırtmıştı. Hatta Armağan Çağlayan’ın o elendi diye ağlaması, gündemden uzun süre düşmedi. Bugünlere dönüp baktığımızda, Evren’in elenmesinden sonraki şarkısını da nasıl dimdik söylediğini görebiliyoruz.

Tıpkı o şarkıda söylediği gibi, yorulmadı; hala ayakta ve tıpkı dediği gibi, onun için her şey bambaşka oldu. Elendiğinde yarışmanın üçüncü haftasındaydılar. Ancak bu eleme, onun için yolun sonu değil, kim bilir; belki de başı oldu.

20 Mart 1981 yılında İstanbul’da doğan Evren, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümü mezunu. Ve yarışmadan sonra müzikten hiç kopmadı. İnsanlarla, canlı performansları ile buluşmaya devam etti. Ondan kendisini tanıtmasını istediğimizde, “müzik, dövme ve spor hastasıyım…” diyor.

2007 yılında ilk albümünü Hayat Tualim adı ile müzikseverlerle buluşturdu. Bu albümde Tual grubunun desteğini aldı. Ancak şirketinden yeterli desteği göremediği için albümün toplatılması durumu söz konusu oldu.

Sonrasında Fırıldakzade isimli bir politik kabarede rol aldı. Bu iki perdelik oyun Aydoğan Temel tarafından yazılıp yönetilmişti. Oyunun müzikleri de yine Evren tarafından seslendirildi.

Müzik eleştirmenlerinin hep olumlu yorumlarını alan Evren Mevlanaoğlu kimdir sorusuna yanıt verirken, onun 2010 yılında çıkardığı, Atatürk’ü Unutmadık Unutturmayacağız isimli single çalışmasından da söz etmeden geçmeyeceğiz. Single içerisinde Tual’in Kasım isimli şarkısını da seslendiren sanatçı, bu şarkının bazı sözlerini değiştirerek, içerisinde Atatürk’ün cenaze görüntülerinin de bulunduğu bir klip çekti.

Bu klip sosyal medyada büyük ilgi gördü. Aynı single içerisinde Türk Marşı da yer aldı.

2011 yılında ise Gecenin Melon Şapkası ile sahne çalışmalarına başladı. Birlikte yaptıkları programın adı: Şarkılar Bir Gün Şiir Olunca idi.

Evren Mevlanaoğlu Şarkıları

Evren Mevlanaoğlu şarkıları 2021 yılı itibari ile şu şekilde sıralanabilir:

• Oyun Bitti
• Deliriyorum
• Devirdim Yılları
• Değiştim

Başarılı sanatçının diğer şarkıları da müzik listelerine düştükçe MaviBoncugum.Com olarak paylaşacağız. Kendisine, yeni şarkısının tüm güzel tepkilerle birlikte gelmesini diliyor; yolunun açık olmasını temenni ediyoruz.

Evren Mevlanaoğlu

Evren Mevlanaoğlu Şarkıları

16 Mayıs 2022 Pazartesi günü 12:00’da TR Radyo’da yayınlanacak olan Almina iLe Nazar Boncuğu programının 13:00’da Evren Mevlanaoğlu’nu ağırlayacağını da belirtmeden geçmek istemiyoruz. Vermiş olduğumuz bilgilerin çok daha fazlası bu programda. Sakın kaçırmayın.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.