Deniz Seki’ye Hapis Cezası Verildi!

Deniz Seki’ye 6 sene 3 ay hapis cezası verildi… Deniz Seki hapis cezasını, uyuşturucu ticareti yapması gerekçesi ile suçlu bulunmasından dolayı aldı… Geçtiğimiz dönemlerde, 218 gün hapiste kalması, ve sonrasında da tutuksuz yargılanması kararı ile serbest bırakılan Deniz Seki, uyuşturucu ticareti yapması gerekçesi ile, suçlu bulunduğundan dolayı, 6 yıl 3 ay süre ile hapis cezası alarak cezalandırıldı… Deniz Seki’ye mahkeme tarafından verilen hapis cezası, yargıtay onayından geçmesi halinde, tutuklanacak olan Deniz Seki’nin hapis cezası uygulanmaya başlanacak…

İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde düzenlenen duruşmaya, Deniz Seki ile birlikte tutuksuz yargılanan beş sanık katıldı, Deniz Seki ise duruşmaya katılmazken, yerine, Deniz Seki’nin Avukatı Naim Karakaya katıldı. Ve Naim Karakaya, Deniz Seki ile ilgili olarak yapmış olduğu savunmada, Deniz Seki’nin uyuşturucu ticareti gerçekleştirmediğini, bir kişiye, kullanması için uyuşturucu verdiği sırada yakalandığını ifade etti. Naim Karakaya, Deniz Seki’nin telefonlarının dinlenmesinin de hukuka aykırı olarak gerçekleştirildiğini belirtti, ve diğer tutuksuz sanıklar gibi, Deniz Seki’nin Avukatı Naim Karakaya da müvekkilinin beraatini istedi.
Mahkeme, Deniz Seki’nin, 7 sene 6 ay boyunca hapis cezası ile yargılanmasına karar verdi, ancak, eylemden sonraki iyi hali göz önünde bulundurulan Deniz Seki’nin hapis cezası, 6 sene 3 aya indirildi. Yargıtay, Mahkeme tarafından verilen bu kararı uygularsa, Deniz Seki’nin hapis cezası uygulamaya konulacak… Uyuşturucu ticareti suçu ile yargılanan bir diğer isim, Deniz Seki’nin şoförü Mecit Çam, 3 sene 1 ay, 15 gün hapis cezası ile cezalandırıldı. Hakan Çınar ise, 17 sene 4 ay 15 gün hapis cezası ile, örgüt kurmak suçundan cezalandırıldı.
Deniz Seki’nin Avukatı Naim Karakaya, yapmış olduğu açıklamada, temyiz yoluna başvuracaklarını belirtti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası